Štúdie dokázali 6 jednoduchých spôsobov, ako stratiť brušný tuk

Brušný tuk nie je len problém, pretože môže vyzerať zle. V skutočnosti má veľa tuku v brušnej oblasti silne spojené s ochoreniami ako je diabetes typu 2 a srdcové ochorenie.

Z tohto dôvodu stratiť brušný tuk má veľké výhody pre vaše zdravie a môže vám pomôcť žiť dlhšie. Brušný tuk sa zvyčajne odhaduje meraním obvodu okolo vášho pásu. To sa dá jednoducho urobiť doma s obyčajným metrom.

Čokoľvek viac ako 102 cm u mužov a 88 cm u žien je známe ako abdominálna obezita.

Ak máte okolo vášho pása veľa nadbytočného tuku, mali by ste urobiť niekoľko krokov, aby ste sa ho zbavili, aj keď nie ste celkom veľký.

Našťastie existuje niekoľko overených stratégií, ktoré sa ukázali ako cielené na tuk v brušnej oblasti viac ako v iných oblastiach tela.

Tu je 6 dôkazov, ako stratiť brušný tuk

1. Nejedzte cukor a vyvarujte sa cukrových nápojov

 

Prebytočná spotreba cukru môže byť hlavným zdrojom prebytočného tuku v bruchu a pečeni. Platí to najmä pre sladké nápoje ako nealkoholické nápoje.

 2. Jedenie viac bielkovín je skvelá dlhodobá stratégia na zníženie brušného tuku

 

Jedenie veľkého množstva bielkovín môže zvýšiť váš metabolizmus a znížiť hladinu hladu, čo je veľmi efektívny spôsob, ako schudnúť. Niekoľko štúdií naznačuje, že proteín je obzvlášť účinný proti akumulácii brušného tuku.

3. Vystrihnúť sacharidy zo stravy

 

 

Štúdie ukázali, že vylúčenie sacharidov je obzvlášť účinné pri odstraňovaní tuku v brušnej oblasti, okolo orgánov a pečene.

4. Jedzte potraviny bohaté na vlákna, najmä viskózne vlákna

 

 

 Existujú nejaké dôkazy, že rozpustné vlákniny môžu viesť k zníženiu množstva brušného tuku. To by malo spôsobiť výrazné zlepšenie metabolického zdravia a zníženie rizika viacerých ochorení.

5. Cvičenie je veľmi účinné pri znižovaní brušného tuku

 

 

Cvičenie môže byť veľmi účinné, ak sa snažíte stratiť brušný tuk. Cvičenie má tiež množstvo iných zdravotných výhod a môže vám pomôcť žiť dlhší život.

6. Sledujte svoje potraviny a zistite presne, čo a koľko jete

 

ZDROJ:healthy-holistic-living.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

error: Content is protected !!