Starý recept pomôže udržať cukor v normále, v niektorých prípadoch ju dokonca ju vyliečiť

Diabetes nie je ľahké ochorenie! Mali by ste vedieť, že pre jej liečbu existuje veľa prírodných liekov, ktoré vám môžu pomôcť.

Mnohé rastliny prírody sú charakterizované antidiabetickými látkami, ktoré sa už po stáročia používajú ako prírodný liek na liečbu diabetu.

Diabetes mellitus je ochorenie, ktoré sa vyskytuje, keď telo nemôže použiť alebo produkovať dostatok inzulínu. Zvyčajne sa lieči inzulínovými injekciami, ktoré by mali používať diabetici po zvyšok svojho života. Avšak majú negatívne vedľajšie účinky, takže môžete regulovať hladinu cukru v krvi prírodnými produktmi.

Jednoduché zmeny životného štýlu, ako je pridanie ovsených vločiek a strukovín do vašej stravy, môžu znížiť inzulínovú rezistenciu vo vašom tele a pomôcť vám poraziť ochorenie.

Európska asociácia cukrovky na štúdiu cukrovky, Americká asociácia cukrovky a Kanadská asociácia cukrovky vydali zoznam všetkých strukovín ako možnú prírodnú liečbu tejto choroby.

Podľa nedávnej štúdie o cukrovke v Kanade, ktorá prehodnotila viac ako 1000 potravín, môžu strukoviny udržať hladiny cukru v krvi na normále. 

Fazuľa

Fazuľa je všeobecne zdraviu prospešná potravina a klinické štúdie preukázali, že majú aj pozitívny vplyv na cukrovku. Pacienti, ktorí užívali 1 šálku fazule denne po dobu 3 mesiacov, mali nižší tlak a nižšiu hladinu glukózy v krvi ako pacienti, ktorí fazuľu nejedli.

Ako pôsobí fazuľa na cukrovku?

Fazuľa je potravinou s nízkym glykemickým indexom. To znamená, že nespôsobuje v tele rýchly nárast hladiny glukózy, ktorý vedie k rýchlemu odbúraniu glukózy a k hypoglykémii (zníženie hladiny glukózy v krvi pod normálnu hodnotu). Takéto výkyvy sú u diabetikov veľmi nebezpečné.

Fazuľa vám môže pomôcť poraziť cukrovku, pretože obsahujú zlúčeniny, ktoré môžu zablokovať škrob enzymatickej reakcie v systéme, takže škrob pôjde priamo do čreva, kde sa živia baktérie (v čreve).

Tento proces je podobný tomu, čo robia populárne lieky na diabetes. Pravidelná konzumácia fazule v potravinách, môžete upraviť hladinu hemoglobínu, rovnako ako regulovať hladinu cukru v krvi. A to znamená, že fazuľa je naozaj prírodným liekom na cukrovku.

ZDROJ:JENSPRAV.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>