Starecké škvrny sú strašiakom žien. Poradíme bielidlo, ktoré si ľahko môžete vyrobiť doma, naozaj funguje

Nepekné hnedé škvrny, ktoré sa objavujú na tele už po päťdesiatke nie sú len známkou starnutia, ako si mnohí myslia. Najväčším dôvodom ich vzniku je nedostatočná starostlivosť o pleť a nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu. Pigmentácia môže dôjsť aj v dôsledku nedostatku vitamínu, genetické predispozície alebo ochorením pečene.

Všeobecne platí, že starecké škvrny nie sú hrozbou pre zdravie ale vyzerajú neatraktívne. Predstavíme vám účinné bielidlo pre pleť , ktoré možno ľahko urobiť doma.

Ako odstrániť starecké škvrny

ZLOŽENIE

  • 1 červená cibuľa
  • 1/2 litra jablčného octu

PRÍPRAVA A APLIKÁCIA

  1. Jemne nakrájame cibuľu.
  2. Nakrájanú cibuľu umiestnime do misy a zalejeme jablčným octom. Rozmixujeme.
  3. Získame šťavu. Navlhčite vatový tampón v tekutine a utrite tmavé škvrny. Každý deň opakujte postup. Už po 2-4 týždňoch pokožka získa jednotnú farbu.

Napriek tomu si treba uvedomiť, že je jednoduchšie, aby sa zabránilo výskytu stareckých škvŕn, než k ich bielenie takže krém pre každodennú starostlivosť o pleť by mal mať aspoň minimálny ochranný faktor. A ak sa chystáte na pláž, dbajte na to aby krém obsahoval dostatočne vysoký factor.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>