Staňte sa svojim vlastným zubárom! Tu sú triky, ako odstrániť nahromadený zubný kameň doma

Zubnýkameň je v dnešnej dobe veľmi bežným problémom. Vyskytuje sa kvôli vytvrdzovanému zubnému povlaku na zuboch a môže viesť k rôznym problémom so zubami a parodontitíde, ak je ponechaný bez liečby.

Ak máte takýto problém, musíte navštíviť svojho zubára. Ale našťastie sme tu, aby sme vám povedali, že existujú aj niektoré prírodné prostriedky, ktoré vám môžu pomôcť odstrániť zubný kameň doma.

Čo potrebujete:

  • zubnú kefku
  • zubné vyberanie /niaky ostrý predmet na vyberanie kameňa/
  • sóda pečenie
  • šálka
  • voda
  • ústna voda
  • peroxid vodíka
  • soľ

Inštrukcie:

Najprv položme polovicu lyžičky soli do jedlej sódy do misy a premiešame. Namočte zubnú kefku a namočte ju do zmesi. Potom si s ňou vyčistite zuby, ako obvykle. Proces by mal trvať približne 5 minút.

Potom vložte peroxid vodíka do šálky a premiešajte s pol pohárom vody. Umyte si ústa s ním dobre. Vypľuť to. Neprehĺtať! Potom použite studenú vodu a znovu opláchnite ústa. 

Použite zubný výbežok a opatrne vyberte zo zubov žltý zubný kameň. Nakoniec opláchnite ústa pomocou ústnej vody. Aby ste dosiahli optimálne výsledky, postup opakujte pár dní.

To vám pomôže získať najkrajšie úsmev, aký ste kedy chceli!

Jahody a paradajky

Paradajky a jahody obsahujú veľa základných živín, ako je vitamín C, ktoré potrebujeme, aby sme mali dobré orálne zdravie. Používajte ovocie, aby ste si čistili zuby.

Nechajte pôsobiť 5 minút a zubný kameň sa ľahko odstráni. Po 5 minútach prejdite po zuboch kefkou s jedlou sódou. Môžete použiť aj iné potraviny bohaté na vitamín C pre túto procedúru: papriky, pomaranče, citrón, papája a limetku.

Syr

Syr pred jedlom je vynikajúcim spôsobom, ktorý vám môže pomôcť odstrániť všetky kyseliny, ktoré sú hlavným vinníkom pre tvorbu plakov na zuboch.

Budete musieť pravidelne čistiť zuby a tiež vláknitú látku, aby ste dosiahli optimálne zdravie ústnej dutiny. Pokúste sa konzumovať viac korenistých potravín na zvýšenie produkcie slín. Sliny očisťujú ústa.

Pokladanie pomarančovej kôry na zuby pred spaním je vynikajúcim spôsobom, ako vám pomôcť eliminovať baktérie z úst a zubov.

Teraz, keď poznáte tieto triky, vyskúšajte ich ešte dnes! Budete ohromení čistotou úst a vašich bielych zubov!

ZDROJ:remedieshouse24.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>