Stále si vyčítate, že necvičíte? Triky, ako sa hneď ráno prinútiť k pohybu

Každý vie, že pohyb hneď ráno je najlepší. Tiež patríte k tým a sa smutne usmievate nad všetkými tými radami, ako by mal človek cvičiť hneď ráno, aby prospel svojmu zdraviu a postave, pretože viete, že k niečomu takému sa vy jednoducho neprinútite? Potom pre vás máme dobrú správu. Existuje totiž pár trikov, ktoré pravdepodobnosť, že sa budete po prebudení venovať pohybu, výrazne zvyšujú.

Schválne, skúste niekoľko nasledujúcich dní či týždňov dodržiavať tieto rady a uvidíte, že za chvíľu už si na popoludňajšie alebo večerné cvičenia ani nespomeniete.

Vstaňte na prvý budík

Akonáhle vám ráno zazvoní budík, jednoducho vstaňte. Žiadne posúvanie času budenia o 10 minút, jednoducho sa vykulte z postele a začnite byť aktívny. Ako by ste boli robotom, ktorý automaticky vykonáva určité činnosti.

Mimochodom, ono posúvanie budíka ničomu neprospeje – rovnako už poriadne nezaspíte a doba “ spánku “ je príliš krátka na to, aby vás osviežila. Vo výsledku tak vstanete ešte unavenejší, než keby ste vstali rovno po prvom zazvonení.

Tenisky položte aby ste na ne videli

Tak ako si niektorí ľudia pripravujú večer oblečenie do práce, vy si pekne pripravte oblečenie pre šport. A vyrovnajte ho tak, aby ste naň z postele pekne videli. Bude to taká malá motivácia navyše, aby ste vstali a išli cvičiť.

Ostatne keď už sme pri oblečení, kúpte si nejaký zaujímavý a krásny model. Bude sa vám obliekať oveľa radostnejšie než vyťahané tepláky a staré tričko. Áno, aj taká banalita ako slušivý dres môže byť silnou motiváciou.

Priateľ na telefóne

A nielen na telefóne. Dohodnite sa s kamarátkou či susedom a kráčajte po ránu cvičiť či behať spoločne. Dôvod je jednoduchý – keď už sa s niekým dohodnete, bude sa vám ťažko odmietať (predsa Janu alebo Karla nenecháte v štichu).

Okrem toho v dvoch sa to lepšie ťahá. Aj pri samotnom pohybe sa budete navzájom povzbudzovať a motivovať. A keď šport spojíte sa “ spoločenskou udalosťou“, bude vás baviť a budete sa na neho tešiť. Aj po ránu!

Pernamentka v posilovni

Nemáte žiadneho známeho, ktorý by sa do ranného cvičenia pustil s vami? Nevadí! Zajednajte si (a ideálne tiež zaplaťte) lekcie v posilňovni. Väčšina fitness centier je v prevádzke od skorých ranných hodín, a tak nebudete mať problém vybrať si šport presne pre seba. Keď už budete mať cvičenie zaplatené, budete motivovaní sa ho tiež zúčastniť.

Ešte o chlp lepšie je (ak vám to finančné možnosti dovolia) zarezervovať si osobného trénera. Tomu už vôbec ráno nezavoláte a nepoviete mu, že nedorazíte, pretože by ste radšej leňošili v perinách!

Zázračná hudba

Určite máte nejaký album či obľúbeného interpreta, ktorý vás vždy nabije energiou! Tak sily hudby využite aj pre cvičenie. Pustite si energické skladby už po prebudení a na cvičenie si so sebou vezmite slúchadlá a prehrávač (či telefón, ak vám nebude prekážať v pohybe). Uvidíte, že budete mať z pohybu naozaj radosť.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>