Stačí vám len jedna prísada do kávy a zabudnete na problémy s obličkami

Toto korenie má čestné miesto v našich kuchyniach a receptoch, do ktorých sa pridáva, je každým dňom viac a viac. Reč je korení
Kardamon, ktoré poznajú všetci vďaka jeho chuti.  Šálka ​​kávy s kardamónom rozochveje chuťové bunky aj tým najnáročnejším labužníkom, nielen kvôli chuti, ale aj pre jeho úžitok.

Ukázalo sa, že ak pridáte trochu kardamonu do rannej kávy, môžete si vyliečiť obličky a zbaviť sa zažívacích ťažkostí. A tá chuť! Nemožno vyjadriť slovami!

Liečivé vlastnosti tohto korenia sú známe oddávna z ďalekej Indie a Číne. Už vtedy vedeli, že s týmto korením sa dajú vyliečiť takmer všetky choroby.

Vlastnosti kardamónu

Prečistí telo

Je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení obličiek a močového mechúra. Pravidelnou konzumáciou sa znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

Zlepšuje trávenie

Káva s kardamónom pomáha pri trávení. Tajomstvo spočíva v tom, že kardamon zvyšuje prietok žlče, čo zlepšuje trávenie a zároveň uvoľňuje kŕče. Okrem toho odstraňuje nadúvanie a pocit plynatosti.

Bojuje s anémiou

Železo, mangán, meď a ďalšie užitočné vitamíny pomáhajú kardamonu liečiť také príznaky anémie, akou je napríklad vyčerpanosť. Výživné látky korenia zvyšujú hladinu červených krviniek a metabolizmus buniek.

Antiseptikum

Počas mnohých rokov sa v Indii používal kardamón na liečbu zápalových procesov v ústnej dutine. Navyše postačí len pár kúskov zrniečok a o sviežosť vášho dychu sa už nemusíte starať.

Zvyšuje imunitu

Priaznivé účinky má aj na váš imunitný systém, zmierňuje nespavosť a depresie a zvyšuje celkovú kondíciu tela.

Chráni kožu

Ak si pridáte kardamón do kávy, čaju alebo len do teplej vody, udržíte si vašu pokožku sviežu, zdravú a ochránite ju pred predčasným starnutím. To všetko vďaka antioxidačným vlastnostiam tohto korenia.

Regeneruje vlasy

Toto je len niekoľko možností ako využiť kardamon. Okrem toho vám v kombinácii s kávou alebo čajom dokáže dodať energiu na celý deň!

Môžete ho použiť aj pri starostlivosti o vašu korunu krásy. Pravidelným oplachovaním vlasov s kardamónom zaistíte, že vaše vlasy budú zdravé a hodvábne lesklé.

Ukážte priateľom tento článok, nech aj oni ucíti silu tohto korenia.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>