Spravte si vlastný dezodorant s vôňou, ktorú máte najradšej. Postačia vám len 3 ingrediencie

Dezodoranty nie vždy spĺňajú naše očakávania. Okrem iného, ​​antiperspiranty navyše obsahujú látky, ktoré upchávajú potné žľazy a narúšajú ich normálne fungovanie. Bez tohto kozmetického pomocníka už v dnešnom svete fungovať bohužiaľ nemôžeme a najmä nie počas letných dní, kedy sa potíme najviac. Ako sa hovorí, ak chcete urobiť niečo dobré, urobte to sami

Dlho som hľadala nejaký dobrý recept a postup na výrobu „homemade“ dezodorantu, ktorý by pekne voňal a naviac aj fungoval. Tiež som sa s výrobou nechcela zdržovať príliš dlho. Objavila som tento postup a na moje prekvapenie sa splnil ešte jeden veľmi dôležitý bod. Tento dezodorant nezanecháva škvrny na oblečení, čo iste oceníte.

Budeme potrebovať:

  • 25 gramov jedlej sódy
  • 30 gramov kokosového oleja
  • éterický voňavý olej (pár kvapiek)

Príprava:

Vedeli ste, že sóda bola dlho považovaná za najlepšiu pomôcku v boji proti potu a zápachu? Je to preto, že vytvára alkalické prostredie, ktoré zabíja baktérie. Do misky si teda dáme jedlú sódu.

Pridáme kokosový olej. Tento topí pri 24 stupňoch, takže dezodorant bude vždy tuhý a keď príde kokosový olej do kontaktu s teplou kožou, jemne sa začne topiť a dobre sa nanáša.

Na záver pridáme niekoľko kvapiek éterického oleja, ktorý nám najviac vonia. Ja osobne v lete preferujem citrusové vône a mätu, pričom keď príde zima, pustím sa do kvetinových vôní, prípadne sa nebojím aj ťažších a aromatickejších olejov, ako napríklad škoricového.

Výslednú hmotu vložíme do nádoby s prázdnym deodorantom. Býva tam tenká palička, na ktorú sa to celé dá celkom dobre pripevniť. Ak takú nádobu nemáte, pokojne si deodorant vložte do kalíška a nanášajte pomocou prstov. Nezabudnite, že ho treba skladovať v chlade.

ZDROJ: dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>