Spravte si túto dekoráciu na svojej terase a počas leta neuvidíte jediného otravného komára!

Každý má rád leto, ale hmyz, ktorý prináša o to asi menej. To platí najmä o otravných komároch. Nie je horšie, ako udržať komára neustále od seba. V súčasnosti je vírus Zika ďalším dôvodom na zabránenie útokom týchto škodcov.

Hoci používame repelenty, tieto produkty sú väčšinou nachádzajú DEET (N, N-dietyl-m-toluamid), ktoré bolo preukázané, že spôsobujú rad zdravotných problémov, a to od miernych príznakov, ako je podráždenie kože až po závažné problémy, ako sú poruchy nervového systému.

Prírodné repelenty proti hmyzu

V syntetických repelentoch hmyzu existujú škodlivé látky, ale našťastie existujú prírodné látky, ktoré sú údené hmyzom.

Eukalyptový olej z citrónovej trávy: Výťažky z listov eukalyptových citrónovníkov, ktoré sa ukázali ako účinné proti komárom.

Citronella Essential Oil: Výťažok z citrónu a jeho silná vôňa dokázali, že nezabráni komárom ani inému lietajúcemu hmyzu.

Štúdie ukázali, že účinná proti komárom citrusov (citrón, limetka, pomaranč, mandarínka, grapefruit) kôra. Je prirodzený, silný, na rastlinnej báze a má schopnosť odradiť komáre bez toho aby došlo k ujme na ľudskom tele.

Fľaše odpudzujúce proti komárom

Je to účinná a estetická metóda. V nádobe sa umiestňujú silice odpudzujúce komáre a citrusové plody. Budeme to potrebovať:

  • 2 poháre
  • 10 kvapiek citrónového eukalyptového oleja
  • 10 kvapiek citronelového oleja
  • 1 citrón nakrájaný na plátky
  • 1 limetka nakrájaná
  • 4 vlákna rozmarínu
  • plávajúce sviečky

Do pohárov umiestnite rovnaké množstvo citrónu a limetky. Pridajte 2 rozmarínové trsy. Naplňte nádoby ¾ vody.

Esenciálny olejo dajte 10 až 10 kvapiek do každého pohára. Pridajte dostatok vody, takmer do plna.

Ak chcete aktivovať tieto odpuzujúce lampy proti komárom, vložte do nich kahančeky a rozsvieťte sviečky. Budete mať pekné doplnky na terase, záhrade a vonkajších priestoroch, kde v lete strávíme veľa času a hlavne bez komárov.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>