Spoznajte výhody jojobového oleja: 7 neuveriteľných spôsobov, ako ho použiť na krásnu pokožku a vlasy

Jojobový olej je nádherná zložka krásy. Jedná sa o prírodný olej získaný zo semien jojoby rastliny najbližšie k hmotnosti výslednej ľudskej kože, s názvom „mazu“, čo prispieva k ochrane a liečiť pokožku pred vonkajšími toxínmi. Je to prvá ochranná bariéra pre pokožku. Keď telo nie je schopné produkovať dostatočné množstvo mazu na ochranu pred silnými vonkajšími prvkami, jojobový olej môže byť ideálnym riešením pre starostlivosť o pokožku.

Jojobový olej obsahuje vitamíny pre pokožku, ako vitamín B, E a základné minerály ako zinok, meď. V dospelosti má vaša pleť tendenciu produkovať menej kožného mazu, takže pokožka sa stáva suchá a nudná. Jojoba je prírodný doplnok, ktorý možno použiť na bežnú procedúru starostlivosti o pleť. Tu je sedem výhod jojobového oleja, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

1. Zachováva vlhkosť:  jojobový olej pomáha udržiavať vlhkosť v pokožke, čím udržuje pokožku hydratovanú a vyzerá sviežo. Jojobový olej pomáha hydratovať pokožku bez upchania pórov a poskytuje zdravú pleť. Okrem toho tiež zabraňuje hromadeniu baktérií v póroch na tvári, ktoré majú tendenciu spôsobiť čierne bodky a akné breakouts.

2. Pre mäkké pery:  pre čerstvé a mäkké pery jojobový olej možno jemne masírovať na perách, aby nedošlo k suchu a prasklinám.

3. Znižuje vrásky:  Dôležité vitamíny prítomné v jojobovom oleji pomáhajú výrazne znížiť vrásky a viditeľné účinky starnutia. Keďže jojoba neobsahuje škodlivé chemikálie, môže byť použitá ako súčasť rutinnej starostlivosti.

4. Prírodné opaľovacie krémy:  Jojobový olej sa používa aj na celé telo, čo z neho robí dobrú prírodnú alternatívu k silným krémom na ochranu proti slnečnému žiareniu.

5. Vyšetruje popáleniny kože:  Jojoba upokojuje akúkoľvek spálenú pokožku, preniká hlbšie do tkaniva a uzdravuje ju, pomáha bolesti po opálení. Vďaka svojim prirodzeným liečebným vlastnostiam je jojobový olej užitočný pri znižovaní škvŕn v pokožke počas holenia.

6. Dobrý pre vaše vlasy:  jojobový olej pomáha posilňovať vlasové folikuly na vlasovej pokožke, aby sa vlasy stávali silnejšími a zdravšími. Prítomnosť vitamínu E a B vytvára vlasovú šachtu, ktorá dodáva vlasom lesk pridaním objemu a hustoty. Silnejšia vlasová šachta zabraňuje vypadávaniu vlasov kvôli vysúšaniu vlhkých vlasov každý deň. Masáž hlavy s jojobovým olejom tiež pomáha predchádzať suchu pokožky hlavy. Preto sa vyhýbajte lupinám a svrbeniu.

7. Ideálny make-up odstraňovač: okrem všetkých svojich prekvapivých všetkých možných aplikácií možno jojobový olej použitý ako účinný a prírodné prostriedky na odstránenie make-up. Jediné, čo musíte urobiť, je vezmite niekoľko kvapiek oleja a len si zotrite make-up.

ZDROJ: fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>