Spoznajte silu oleja, ktorý vám ušetrí neskutočné množstvo peňazí za drahú kozmetiku

Môžete ho tiež použiť na starostlivosť o svoju krásu. Ide o skvelú lacnú kozmetiku, ktorú môžete získať v lekárni a nahradí drahú kozmetiku. Ide o ricínový olej a má mnoho využití. 

Ricínový olej na obočie a mihalnice

Chcete, aby vaše riasy boli dlhé a silné? Možno by ste chceli, aby obočie stmavlo? Ricínový olej vám v tom pomôže. Pripravte si riasenku a umyte ju. Teraz ju použijeme pre ricínový olej. Naneste niekoľko kvapiek na kefu a potom rozčešte obočie a mihalnice. Urobte to každý večer a keď budete pravidelne, určite si všimnete účinky, ktoré vás po určitom čase prekvapia.

Ricínový olej na vrásky

Proces starnutia pokožky je niečo normálne a výsledkom je výskyt vrások. Tento proces môžeme oneskoriť a znížiť viditeľnosť menej hlbokých vrások pomocou ricínového oleja. Môžete ho pridať do bežného krému a aplikovať v noci. Vďaka tomu vytvoríte najlacnejší krém na vrásky, ktorý existuje 🙂

Ricínový olej na vlasy

Máte slabé vlasy? Rozpadajú sa a vypadávajú veľmi rýchlo? Konce sú rozdelené? Vyživujte ich a starajte sa o ich stav. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať tucet kvapiek ricínového oleja na šampón, ktorý používate. Zmiešajte ich a umyte si vlasy ako obvykle 🙂

Ricínový olej na nechty

Ak máte slabé krehké nechty alebo ak chcete urýchliť ich rast, ricínový olej bude v tejto úlohe perfektný. Všetko, čo musíte urobiť, je aplikovať olej na nechty 1-2 krát týždenne. Môžete na to použiť kefku na manikúru. Aplikujte tiež na kutikuly okolo nechtov. Vďaka tomu sa nebudú rozštiepiť.

Ricínový olej na jazvy

Ricínový olej obsahuje mastné kyseliny, ktoré pomaly, ale znovu vytvárajú epidermu. Pomôže vám to znížiť viditeľnosť veľkých jaziev a pri menších môžu úplne zmiznúť. Potrebujeme však veľa času a pravidelnosti. Ak ste však trpezliví a pravidelne ho používate, určite si všimnete rozdiel. Tento zvyk môžete začleniť do ďalších ošetrení pokožky, ktoré aplikujete večer.

Ricínový olej pre strie

Ricínový olej pre strií funguje rovnako ako pre jazvy. Môžete si kúpiť najlacnejší zvlhčujúci krém a pridať k nemu ricínový olej, čím vytvoríte domáci krém pre strie. Používajte ho každý deň a po chvíli si začnete všimnúť účinky. Musíte však byť trpezliví.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>