Spávate pri zapnutom svetle? Povieme vám prečo, je lepšie vypnúť svetlo

Spíte pri svetle? To nie je pre vás dobré. Aj pre deti, ak zvyčajne spia pri svetle. Preto skôr ako idete spať, zhasnite svetlo a ak ste zvedaví prečo, prečítajte si tento krátky článok.

Prečo nemôže svietiť svetlo pri spánku

Vedci z Northwestern University sa na to pozreli a prišli k znepokojujúcim záverom. Jednorazové vystavenie svetlu počas spánku zhoršuje metabolizmus a ruší spánok. Inzulínová rezistencia sa potom mení a môže to byť príčinou diabetu 2. typu.

Štúdie o spánku a svetle počas spánku vykonali výskumníci z Harvardskej TH Chan School of Public Health. Veria, že spánok pri svetle zvyšuje riziko rakoviny prsníka. Vychádzajú z tohto jednoduchého záveru, že príčinou ochorenia môže byť deregulácia biologických hodín, o to viac, že ​​incidencia bola najvyššia u žien pracujúcich na nočných zmenách.

Keď spíme a je tma, produkuje sa melatonín. Uľahčuje to zaspávanie, ale súčasne zabraňuje karcinogénnym voľným radikálom. Umelé svetlo zasahuje do tohto procesu a môže byť príčinou väčšieho rizika rakoviny, najmä tých, ktoré sú spojené s pohlavnými hormónmi. Je tiež potrebné poznamenať, že len získavame vedomosti o umelom osvetlení a jeho vplyve na zdravie. Niektorí ich spájajú aj s obezitou alebo depresiou.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>