Spathiphyllum, kvetina s názvom – dámske šťastie. Dievčatá a ženy, odporúčam si ju dať do svojich príbytkov, hlavne…

Vedecký názov tejto krásnej tropickej rastliny – “Spathiphyllum” pochádza z dvoch gréckych slov: “spánku” – závoja a “fillum” – zoznamu. Rastlina má v skutočnosti biely závoj.Spathiphyllum– trvalka evergreen rastlina z čeľade Araceae. Priemerná výška rastlín – 25-30 cm Spathiphyllum Ale existujú trpaslíci a obri majú až 1 meter ..

Podzemok v Spathiphyllum krátke a nevyplývajú zo zväzku koreňovej zóny rastú oválne listy, tmavo zelené na dlhých stonkách. V strede každej dosky zreteľná žila sa tiahne od základne listovej stopky.

Kvety sú zhromažďované v kvetenstve a klas, ktorý je na dlhéj nohe, zabalený v plošnom laloku svetle krémový alebo biely.

Rastlina kvitne od apríla do júna. Kvet vydrží niekoľko týždňov. S dobrou starostlivosťou rastlina kvitne dvakrát ročne – na jar a na jeseň-zima. Keď Spathiphyllum vybledne, jej biely závoj rýchle zozelenie.

Doma, po odkvitnutí klas je doporučené odstrihnúť.

Spathiphyllum je doma Južnej Amerike, východnej Ázii, Polynézii, Brazílii, Kolumbii, Guyana, Venezuele.

V súčasnej dobe existuje asi 45 druhov Spathiphyllum, ktoré sa líšia vo veľkosti rastliny samotnej podobe prikrývok a arómou.

Tento druhý pohľad sa odporúča najmä začiatočníkom.

Všeobecne platí, že všetky Spathiphyllum – rastliny sú nenáročné a nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Spathiphyllum označované ako tieň-milujúca rastliny, ale napriek tomu radšej má rozptýlené denné svetlo. Aj keď v tieni tiež môže rásť. Mala by byť v oknách smerujúce na sever. V priamom slnečnom svetle rastlina umiera.

Spathiphyllum nemôže tolerovať prievan, preto je potrebné dbať na vetranie miestnosti.

Na jar av lete polieval hojne Spathiphyllum asi 3 krát týždenne. Ak vlhké ornicu, potom zalievanie nie je nutné. V hrnci by nemal byť stojatá voda. Z prebytku vlhkosti sa môžu objaviť tmavé škvrny na listoch.

Spathiphyllum má rád vlhkosť. V ideálnom prípade sa kúpať Spathiphyllum by mal byť 1 krát za dva týždne, v lete 1 krát týždenne. Po týchto postupoch dobre rastie.

O nedostatku vlhkosti môže signalizovať prevísaniu listov. Napojená sa postaví za jeden deň pri izbovej teplote.

Pre bohaté kvitnutie, odborníci radia držať rastline krátku dovolenku po dobu 2 týždňov v chladnej miestnosti s teplotou 12 C.

Spathiphyllum nie je často prístupnejšie voči chorobám a škodcom.
Rozpoznať škodlivý hmyz, je potrebné kontrolovať listy, takže je možné, že sa schovajú medzi nimi.

Kvetinári povedali, že je veľmi dobrá infúzia z pomarančovej kôry. 100 g suchej pomarančovej kôry a 1 liter vody a nechať 3-4 dni na tmavom teplom mieste. Pravidelne sprejujte, kým hmyz zmizne.

Aby sa zabránilo škodcov od útoku Spathiphyllum pravidelne utrieť vlhkou špongiou, pokrývajúci pôdu v hrnci.

Spathiphyllum pohlcuje vzduch zo všetkých škodlivých látok, ktoré prideľuje nábytok a Použité materiály vo výzdobe. Bojuje proti škodlivých mikróbom vo vzduchu.

To chráni ženy, ženatý mužov, deti a domáce zvieratá.

Avšak, kvet by mal byť kladený mimo dosahu pre tých, ktorí si chcú vyskúšať na zub.

Pravdepodobne pre niekoho ako sú dievčatá a ženy, ktoré snívajú o láske, a veria, že nájdu spriaznenú dušu a budú šťastný v manželstve, pomáha táto rastlína – Spathiphyllum, ľudia jej dali názov – “dámska šťastie.”

ZDROJ:myjane.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>