Som v šoku, dnes mi lekár povedal, ak neprestanem nosiť takúto obuv, onedlho sa stretneme na operačnom stole

Uggi je najpohodlnejšia zimná obuv, ktorú často volia ženy, ktoré milujú pohodlie a teplo. Navyše, v mnohých ročných obdobiach sú tieto austrálske topánky držané na módnom Olympuse. Sú prepustené aj pre deti a mužov. Koniec koncov, je to tak cool – skočiť na snowdrifts v mäkkých topánkach alebo pokojne chodiť na ľade vďaka širokej protišmykovej podrážke. Ale bohužiaľ, nie všetko je tak krásne, ako sa zdá.

Lekári po celom svete naliehajú na ženy, aby prestali nosiť ugg topánky. Koniec koncov, čoraz viac milovníkov tejto obuvi sa obráti na ortopedických lekárov so sťažnosťami na bolesť v kolenách a iných ochoreniach. Podrobnejšie informácie o tomto probléme povedať redakcii „Tak jednoduché!“ .

Nebezpečné topánky

Lekári naliehajú na ženy, aby venovali pozornosť stabilnejším topánkam, inak hrozí nebezpečenstvo, že sa stanú pacientom chirurga. Koniec koncov, pretože jeho mäkkosť a priestrannosť, ugg topánky neposkytujú normálnu podporu pre nohy. Najčastejšie tí, ktorí nosia ugg topánky majú problémy s kolenami. Ortopedický chirurg Ian McDermott tvrdí, že človek chodí vo veľmi mäkké topánky, zmeny držania tela, a spolu s ním postavenie tela všeobecne.

Tým sa zvyšuje zaťaženie kolená a zdá sa, že prepadá. Nohy majú tvar X. Výsledkom  je zvýšenie trenia medzi kĺbmi a poškodenie chrupavky.

Ak si nemyslíte, že váš život bez tejto topánky, vezmite si jej výber veľmi vážne. Noha by nemala byť voľná, uggs by mala uchopiť holeň dobre a byť presne veľkosť. Teraz je na trhu mnoho modelov, medzi ktorými si môžete vybrať ten, ktorý bude dobre sedieť na nohe. Zdravým ľuďom je povolené nosiť mäkké topánky len v obmedzenom čase – nie dlhšie ako 30 minút. Prípadne to môže byť aj domáca obuv.

„Hoci sa ugg topánky môžu zdať ako najpohodlnejšia možnosť na zimu, vyberte si topánky s podporou pravého chodidla ,“ zdôrazňuje Dr. McDermott. Ale tí, ktorí majú vrodené patológie nôh, dokonca aj tie najnebezpečnejšie, táto obuv by sa lepšie nemala nosiť. Ortopéd tiež hovorí, že ak sa človek narodí slabé väzy, zlé držanie tela, alebo máte nejaké abnormality pohybového aparátu, nemôže nosiť UGG topánky.

Takže ak ste často nosili ugg topánky predtým, potom pre vaše vlastné dobro, dať prednosť klasickým pevným topánkam.

Zdieľajte užitočné informácie so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>