So suchým šampónom radšej buďte opatrní! Môžete si ublížiť

Suchý šampón našiel uznanie u žien a my sa stále viac snažíme dosiahnuť tento produkt. To nie je prekvapujúce – môžeme zaistiť dobrý vzhľad vlasov vo veľmi krátkom čase. Nezabúdame však, že by sme sa o to mali usilovať v núdzových situáciách, keď nie je dosť času na to, aby sme sa postarali o vzhľad vlasov, a preto musíme naliehavo niekde ísť. Avšak nadmerné používanie suchého šampónu pre nás môže byť škodlivé!

Ako môžu poškodiť?

V prvom rade suchý šampón čistí pokožku hlavy, iba pokrýva mastné vlasy. Jeho nadmerné používanie môže súvisieť so skutočnosťou, že upchávame póry, podráždenie kože a poruchu hydrolipidického plášťa,ktorá je zodpovedná za ochranu našej pokožky pred škodlivými zložkami. Okrem toho nadmerné používanie suchého šampónu môže viesť k vypadávaniu húb a vlasov.

Suchý šampón – použitie

Tento produkt je pre nás veľmi vhodným riešením, ale nerieši všetky naše problémy. Je veľmi dôležité vedieť, ktorý suchý šampón je pre naše vlasy a pokožku hlavy najvhodnejší. Šampón na sprej sa odporúča z dôvodu ľahkého zloženia a nezaťažuje naše vlasy.

Spôsob použitia

Spôsob použitia je tiež veľmi dôležitý. Nezabudnite neaplikovať suchý šampón priamo na pokožku hlavy. Vďaka tomu sa vyhneme upchávaniu pórov. Najlepšie je striekanie vlasov smerom von, aby prúd šampónu prešiel od hlavy ku koncom vlasov.

Použitie suchého šampónu

Použitie suchého šampónu nás nezbavuje umývania pokožky hlavy. Ako už bolo uvedené, tento produkt pokrýva iba mastné vlasy, ale nelieči pokožku. Po použití suchého šampónu je dobré si vlasy umyť v ten istý deň. Všetko, čo musíte urobiť, je jemne vmasírovať tekutý šampón do pokožky a nechať pôsobiť na chvíľu. Potom dôkladne opláchnite a je hotovo.

Ak máte akékoľvek problémy s pokožkou, je lepšie pustiť z používania suchého šampónu. Vďaka tomu bude pre vás jednoduchšie starať sa o zdravú pokožku a rýchlejšie sa zbaviť problému.

Týchto niekoľko pravidiel nám môže pomôcť správne používať suchý šampón, takže sa môžeme vyhnúť nežiadúcim komplikáciám.

ZDROJ: kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>