Slávna Echinacea je účinnejšia ako akékoľvek lieky z lekárne: jednoducho si ju natrhajte a liečte celú rodinu

Echinacea je jednou z najpredávanejších liečivých rastlín na trhu. Dokáže účinne stimulovať imunitný systém. Je silnou zbraňou proti infekciám, ale aj pri liečbe nachladnutia a ochorení horných dýchacích ciest. Pomáha organizmu pohotovo sa vysporiadať s útokmi vírusov, zmierňuje bolesti a zápaly.

Ako liečivá rastlina Echinacea sa používajú odrezky a korene. Rastlina sa zbiera v priebehu kvitnutia. Korene sa vykopávajú na jeseň, vyčistia a umyjú od pôdy a narežú sa na kusy. Vysušte ich pri teplote 40 – 450 ° C alebo v dobre vetraných miestnostiach.

Nie je potrebné pripravovať drahé lieky z Echinacey

Stačí natrhať rastlinu na konci vegetácie, uschnúť ju v tieni, zomlieť ju a použiť ju ako čaj. To posilní imunitu a chráni pred prechladnutím. Na výrobu čaju potrebujete 2 lyžičky drvenej rastliny, naliať 0,5 litra vriacej vody a trvať 40 minút. Pite pohár denne po dobu jedného mesiaca. Po mesačnej prestávke opakujte liečbu.

Normalizuje tlak, zlepšuje chuť do jedla, zbavuje nespavosť, prechladnutia a chrípky

Na normalizáciu tlaku, zlepšenie chuti do jedla, nespavosti, chladu a chrípky  sa odporúča piť z nej odvar. Je potrebná 1 čajová lyžička suchých drvených listou a zaliať pohárom vriacej vody, nechajte 15 minút vo vodnom kúpeli, preceďte a pite 1/3 šálky 3 krát denne pred jedlom.

Hojí rany a modriny

Aby sa rany a modriny hojili rýchlejšie, sušená rastlina Echinacea sa rozomelie na prášok a potom sa 1 diel objemu zmieša s 3 dielmi medu a aplikuje sa ako kompres. Rovnaká zmes sa užíva 2 – 3 krát denne počas 1 až 2 týždňov, riedenie v pohári čaju s aterosklerózou, bolesť hlavy a asténia (chronická únava). Pri liečbe rán a modrín vo forme obkladov.

Zlepšuje stav pokožky

Vyčistí pokožku pigmentácie, akné, lišají a tiež vyhlazuje vrásky  pravidelné mazanie v noci problémových oblastí s čerstvým ovarom z listov a kvetov rastliny.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>