Skvelé triky ako sa rýchlo zbaviť štípancov od komára

Uhryznutie od komára je poriadne nepríjemná vec, ktorá môže v lete stretnúť naozaj každého. Keď už vás bodne a bude poriadne svrbieť, tak sa Vám na zasiahnutom mieste urobí vyrážka, ktorá môže poriadne hnevať existuje pár skvelých trikov, ako ich rýchlo odstrániť a zbaviť sa tak nepríjemností.

Teplá voda

Ak nemáte nič po ruke, čo by ste mohli na štípance použiť, niekedy postačí aj teplá voda. Čím teplejšia, tým pôsobí rýchlejšie. Štípance by vás po chvíľke mali prestať svrbieť. 

Aj zubná pasta 

Dobrou radou je aj aplikovanie zubnej pasty. Má protizápalové účinky. Rady starých mám hovoria, že najlepším spôsobom, ako odstrániť pálenie, je priložiť si na postihnuté miesto šťavnatý plátok cibule. Keď svrbenie či bolesť ustúpia, štípanec dôkladne umyte vodou. Ak nechcete smrdieť od cibule, štípanec môžete potrieť jemnou vrstvou medu. Počkajte, kým neuschne, a potom ho jemne zmyte vodou.

Svrbenie zmierni slina

Nepríjemný pocit zo svrbenia pri poštípaní komárom môže aspoň na malú chvíľu zmierniť obyčajná slina. Enzýmy, ktoré sa v nej nachádzajú, zabíjajú baktérie, ktoré sa nám dostanú pod kožu po uštipnutí. Slina však pôsobí len na krátky čas.

ZDROJ.takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>