Skvelá kombinácia pre zdravie: znižuje krvný tlak, pomáha schudnúť a riešiť veľa ďalších trápení


Po mnoho rokov sa človek snaží nájsť spôsob, ako posilniť svoje zdravie pomocou všetkých možných možností. Voda s jablčným octom na lačný žalúdok je prostriedkom na liečbu a prevenciu veľkého množstva chorôb, ktoré sa používajú ako prírodný prostriedok.

Zdravotné účinky jablčného octu v kombinácii s medom

 1. Zlepšuje stav kĺbov a predchádza ich bolestiam
 2. Upokojuje pálenie záhy
 3. Zlepšuje trávenie, pomáha pri zápche
 4. Zrýchľuje metabolizmus a pomáha tak s chudnutím
 5. Redukuje cholesterol a znižuje krvný tlak
 6. Upokojuje bolesť v krku
 7. nabíja energiou
 8. Zlepšuje stav a vzhľad pokožky
 9. Odstraňuje zápach z úst
 10. Upokojuje a lieči zápaly

Prečo to funguje?

Pozitívne účinky tejto kombinácie na ľudské zdravie možno vysvetliť jej chemický zložením a vzájomnými interakciami s prostredím tela. Veľa lekárov verí, že ochorieme, keď sa nám prekyslí organizmus. Ocot je prirodzene kyslý, ale pri konzumácii sa mení na zásaditý. Rovnako tak med má nízke pH, ale zvyšuje zásaditosť organizmu, keď je konzumovaný.

Mix týchto dvoch látok je perfektnou voľbou, keď sa chcete zbaviť nadmernej kyslosti v organizme a vytvoriť zdravšie zásadité prostredie. Náš organizmus funguje najlepšie, keď má pH medzi 7 až 7,4, teda mierne zásadité.

recept:

Je potrebné si zo začiatku užívania zvyknúť na chuť, nie každému sa môže zdať príjemná. Akonáhle ale začnete pociťovať prvé zdravotné účinky, rýchlo navyknete.

 • 1 lyžica medu
 • 1 lyžička jablčného octu
 • 1 hrnček vlažnej vody

Kedy piť?

Najvyššie pite nápoj na prázdny žalúdok, ešte pred raňajkami, ideálne tak 20 až 30 minút pred nimi. Dôležité je zachovať pravidelnosť, pite každý deň v rovnakú dobu.

Niektoré zdroje uvádzajú, že postupom času je možné prejsť na konzumáciu 2 až 3 x denne, záleží na tom, ako veľmi vám (ne) chutná táto kombinácia. Avšak rovnako ako so všetkými prírodnými liečivami, je potrebné najprv zistiť, ako konkrétne vaše telo reaguje. Niekomu bude stačiť raz denne pred raňajkami, niekomu bude vyhovovať viac. Ideálne konzultujte konzumácii tohto nápoja so svojím lekárom, ktorý bude najlepšie vedieť, aké budú reakcie s vašimi liekmi, ak nejaké pravidelne beriete.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>