Skoro všetci pijeme tento nápoj každý deň, ale netušíme o tom, že by nám mohol spôsobiť rakovinu!

Mnohí z nás si všimli, že dnes rakovina prechádza obrovskou rýchlosťou. V Nórsku bola vykonaná štúdia, ktorá dokázala, že ľudia, ktorí konzumujú 3 poháre mlieka denne, majú väčšiu pravdepodobnosť rakoviny prsníka ako tí, ktorí pijú 1 alebo vôbec.

Predčasne sa verilo, že mlieko naopak môže znížiť riziko rakoviny. Ale po tomto výskume vedci potvrdili, že mlieko môže spôsobiť rakovinu.

 

Väčšina pacientov pochádza z Fínska, Švédska, Veľkej Británie, Kanady a Ameriky – krajín, ktoré vedú cestu v používaní mlieka.

Je dokázané, že hormóny a rastové faktory, ktoré sú obsiahnuté v mlieku, karcinogénny potenciál, čo sa týka aj syntetické biologicky aktívnymi doplnky vitamínu D, ktoré sa často pridávajú do mlieka a ďalších mliečnych výrobkov.

Predpokladá sa, že tí ľudia, ktorí majú rakovinu prsníka, používali v porovnaní s ostatnými dvakrát viac ako syntetický vitamín D.

Ale musíte tiež zvážiť rakovinu iných faktorov. Príčinou rakoviny je aj konzumácia múky, cukru, nejakého druhu mäsa (najmä bravčového mäsa), ako aj zníženie spotreby čerstvej zeleniny a rýb.

Na druhej strane, podprsenky, zvlášť tesné, môžu zvýšiť riziko rakoviny. Ženy, ktoré nosia podprsenky po dobu 12 hodín, najmä tie, ktoré majú kostice, zvyšujú riziko rakoviny o 20 krát v porovnaní so ženami, ktoré sa nosia menej často alebo nikdy.

Rozširujte tieto dôležité informácie medzi blízkymi, aby ste ich varovali pred nebezpečenstvom. Buďte zdraví!

ZDROJ:Fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>