Skoncujte s celulitídou prírodnou cestou. Pomôže presne toto

Sezóna plaviek je už tu, ale na dovolenku idete o čosi neskôr a vás trápi celulitída? Prinášame návod na dva skvelé kávové zábaly, ktoré vám v boji s pomarančovou kožou pomôžu.

Prečo zrovna káva?

Káva je jedným z najlepších prostriedkov v boji s pomarančovou kožou. Keďže je skvelým diuretikum, pomáha rýchlejšie a viac vylučovať vodu z tela. Okrem iného tiež pôsobí na lymfatický systém a pomáha telu zbaviť sa toxických látok. Zároveň kofeín obsiahnutý v káve pomáha urýchliť spaľovať tuky a zrýchľuje metabolizmus.

Kávový peeling celého tela so škoricou

Na tento peeling budete potrebovať: 5 lyžičiek zrnkovej kávy, 1 lyžičku škorice, 1 lyžičku medu, trochu horúcej vody a 7 lyžičiek detského olejčeka alebo sprchového gélu.

Postup:

Kávu v miske zalejte trochou horúcej vody tak, aby sa vytvorila hustá pasta a zmes nechajte vychladnúť. Potom pridajte škoricu, med a nakoniec olejček alebo sprchový gél. Všetko zmiešajte dohromady.

Zmes potom nanášajte na celé telo od chodidiel po ruke. Pokožku masírujte v krúživých pohyboch a na problematických partiách môžete trochu pritlačiť. Celú procedúru opakujte maximálne trikrát týždenne.

Kávový peeling s olivovým olejom

Na tento peeling budete potrebovať: pol šálky zrnkovej kávy, pol šálky cukru, šálka olivového oleja.

Postup:

Všetky ingrediencie dajte do jednej misy a zmiešajte dohromady. Ak je vaša pokožka senzitívny, namiesto obyčajného cukru použite trstinový, ktorý na pokožku pôsobí veľmi jemne.

Zmes potom opäť nanášajte krúživými pohybmi od chodidiel nahor. Nechajte pôsobiť desať minút a potom zmes z tela zmyte.

ZDROJ.takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>