Sezóna chrípky je za dverami: ľudové prostriedky, ktoré odplašia každý vírus

Bez ohľadu na to, či ste zaočkovaný proti chrípke alebo nie, musíte poskytnúť dostatok času na jej zabránenie. Dodržujte zdravý životný štýl: jesť vyváženú stravu, dobre spať, pohybovať sa viac na čerstvom vzduchu.

Odporúča sa umývať sliznicu nosa denne vodou s riedenou morskou soľou. Opláchnite hrdlo tinktúrou z eukalyptu alebo nechtíka.

Každodenný nápoj 1 až 2 šálky divokej ruže. Môžete ju piť namiesto čaju. V lekárňach sa dokonca predávali tašky s roztrieštenou psovou ružičkou, ktorá sa varí, ako čaj.

Počas chrípkovej epidémie bude dobré pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja ľubovoľného ihličnatého stromu do nádoby na umývanie podláh. Predtým naše babičky pridali ocot do vody, zabíja aj baktérie.

A hľa, zrazu teplota, slabosť, bolesť hlavy a bolesť svalov, častý výtok z nosa a kašeľ.
V žiadnom prípade nemôžete ísť do práce, okrem toho, že môžete nakaziť iných. Chrípka, ktorá sa prenáša na nohy, spôsobuje komplikácie pľúc, srdca, kĺbov, obličiek, spôsobuje exacerbáciu chronických ochorení. 

Niekomu na chrípku dobre pomáha interferónom, imunoglobulínom, kagocelom, arbidolom,homeopatické prostriedky.

Ale odborníci varujú, že lekárske OTC lieky „od chrípky“ sú skutočne zbytočné. Môžu len zmierniť stav, ale nie vyliečiť.

Nemôžete piť antibiotiká a znižovať teplotu, ak je nižšia ako 38. Ak je vyššia, potom lekári odporúčajú paracetamol alebo ibuprofen.

Na pozadí vírusovej infekcie sa neodporúča užívať aspirín, zvyšuje sa riziko vnútorného krvácania.

Musíte vypiť čo najviac teplej vody a brusníc s citrónom, čierne ríbezle, šípkový vývar. Tekutina odstraňuje toxíny a podporuje celkový stav pacienta.

Akonáhle teplota klesne, okrem ovocia a zeleniny, je potrebné, aby ste jedli biele mäso kuracie alebo morčacie.

Pacient by mal mať svoj uterák, lyžicu, tanier, šálku, umytý vriacou vodou.

S cieľom zabrániť chrípke, lekári odporúča, aby sme si často umývali ruky s obyčajnou vodou a mydlom, umývať si nos z mierne osolenou vodou s prídavkom 1 kvapka jódu na 1 šálku vody. 

Pred odchodom do práce sa odporúča mazať nosoxolínovou masťou. Ale viac ako 15 dní ju používať lekári neodporúčajú.

Potom môžete použiť kvapku levanduľového esenciálneho oleja alebo oleja z 

Doma a v práci musíte častejšie vetrať, aspoň každé 2 hodiny.

Vložte do kancelárii v blízkosti seba aromatickú fľašu s 2-3 kvapky čajového stromu, borovice, citrusov. 

Ak nie je po ruke žiaden miešač vône, stačí éterický olej nakvapkať na dno keramického skla a naleje sa do ½ vriacej vody.

Zvyšuje imunitu cibuľa, cesnak, kapusta, červené ryby, tresky z pečene.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like