Senzačná metóda na kŕčové žily a cesta ku krásnym nohám

Kŕčové žily sa vyskytujú u väčšiny ľudí, najmä u starších ľudí, a hoci sa to nezdá byť veľkým problémom a nie každý čelí zdravotným problémom, ktoré sa s ňou spájajú, v skutočnosti sa musia nutne liečiť kŕčové žily. Ako na to? Objavte domáci spôsob, ktorý vám prinesie úľavu na nohách a chodidlách!

Odkiaľ pochádzajú kŕčové žily?

Kŕčové žily môžu mať genetický základ, ale vznikajú tiež v dôsledku:

 • malé množstvo fyzického pohybu
 • slabé svaly
 • poškodené ventily
 • vysoké podpätky
 • práca, ktorá si vyžaduje dlhodobú prácu
 • tehotenstvo
 • antikoncepčné pilulky
 • tesné odevy (najmä odevy s veľmi pevnými švami: ponožky
 • pančuchy atď.)
 • cigarety a alkohol
 • nedostatok vitamínu C a vlákniny
 • obezita

Kŕčové žily nie sú ničím iným ako regresiou krvi, ktorá spôsobuje nárast tlaku a rozširovanie žíl, ktoré sa nikdy nevracajú do svojej pôvodnej veľkosti. Najčastejšie sa objavujú na vnútornej strane nôh, ale môžu sa objaviť aj zvonka. Ich oblasť výskytu je od slabín po chodidlá.

Začiatky kŕčových žíl sa objavujú vo forme jemného pavúka, ktorý v priebehu času zväčšuje svoju plochu a rastie, čím vytvára vinutie a modré línie zosilnených žíl. Koža v týchto miestach tiež mení svoj vzhľad. Je lesklý, tenký a opuchnutý.

Ako si teda môžete pomôcť s problémom?

Zmes pomarančov a cesnaku

Obe zložky dokonale zlepšujú cirkuláciu a krvný tlak. Navyše znižujú množstvo opuchov a podporujú regeneráciu a odpočinok nôh a chodidiel. Okrem toho sa starajú o pružnosť pokožky a znižujú bolesť a brnenie spojené s kŕčovými žilami.

zloženie:

 • 32 g olivového oleja
 • 3 pomaranče
 • 5 strúčikov cesnaku

príprava:

Pomarančovú šťavu vytlačte do pohára a pridajte rozdrvený cesnak. Najlepšie je na to použiť pretláčatko. Pridajte olivový olej do takejto zmesi a dôkladne premiešajte drevenou lyžičkou. Nakoniec zatvorte nádobu. Po 10 až 12 hodinách je zmes pripravená na použitie.

použitie:

Na miestach, kde sa vyskytujú kŕčové žily, naneste zmes a jemne masírujte asi 7 minút. Potom toto miesto zabalte do fólie tak, aby krv voľne prúdila. Počkajte asi 40 minút, odstráňte obväz a opláchnite miesto kŕčovými žilami pod tečúcou vodou. Táto zmes sa najlepšie používa pred spaním. Nezabudnite, že ak aplikujete zmes trikrát týždenne, dosiahne sa lepší účinok.

Poznámka: po aplikácii zmesi je dôležité vyhnúť sa slnečnému žiareniu, ktoré pri kontakte s oranžovou farbou môže spôsobiť zafarbenie pokožky.

Čo iné nám môže pomôcť bojovať proti kŕčovým žilám?

Najskôr sa postarajte o pohyb a často si z pozícií na stojace a na iné miesto pozerajte a naopak. Nezabudnite sa vyhnúť príliš tesnému spodnému prádlu, ktoré bráni voľnému toku krvi. To isté platí pre obuv. Tesné topánky tiež obmedzujú prietok krvi. Päty pre nás tiež nie sú dobré pri liečbe kŕčových žíl, ale ak sa bez nich nemôžete obísť a cítite sa v nich najlepšie, skúste dostať päty, ktoré nie sú príliš vysoké. Najlepšia výška je do 3 centimetrov. Odpočívanie nôh a chodidiel je rovnako dôležité, takže keď si ľahnete, je najlepšie dať si pod nohy chodník (asi 5 cm vysoký) a nechať ich odpočívať. Takto pripravená pozícia ovplyvňujelepšia cirkulácia a regenerácia.

Veľmi účinný je tiež kúpeľ s premenlivou teplotou vody. Všetko, čo musíte urobiť, je začať sa sprchovať teplou vodou a za chvíľu ju zmeniť na studenú. Zmeny teploty zlepšujú fungovanie žíl, normalizuje sa krvný tlak a zlepšuje sa jej prietok.

Kŕčové žily môžu vyzerať veľmi nevzhľadne, ale predovšetkým sú škodlivé pre naše zdravie. Preto sa oplatí ignorovať tento problém a je najlepšie konať čo najskôr.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>