Sardínčania sa dožívajú aj 100 rokov? Zaraďte do svojho života ich návyky, možno sa to podarí aj vám

Sardínia je krásny ostrov. Skvelé výhľady, kuchyňa a ľudia nie sú všetky výhody tohto miesta. Ukazuje sa, že ľudia z rôznych kútov sveta sa už dlho zaujímajú, preto Sardínčania žijú tak dlho. Najzaujímavejšie je, že na túto otázku je odpoveď.

Život obyvateľov Sardínie ovplyvňuje mnoho faktorov. Nie je to ani čistá čistá voda, čistejšie ovzdušie ani silné slnko. Odpoveď je oveľa jednoduchšia a najdôležitejšie – život predlžujúce návyky.

Špecifická fyzická aktivita

Fyzická aktivita je kľúčom k zdraviu. Všetci máme toto vedomie. Nehovoríme však o hádzaní ťažkého baru do posilňovne, 5-krát týždenne chodíme na pilates alebo 10 kilometrov denne. Ich fyzické úsilie nebolo umelo presadzované. Terén Sardínie prinútil obyvateľov, aby vykonali ľahké, ale veľmi časté fyzické úsilie. Dlhé prechádzky v mierne kopcovitej oblasti každý deň prispeli k ich dlhovekosti. Moderné sté výročie nemali prístup k taxislužbám alebo iným zariadeniam.

Prístup k práci

Moderné storočie malo iný prístup k práci. S prácou zaobchádzali ako s časťou svojho života. Príjemná časť, nie smutná povinnosť. To určite znížilo dennú dávku stresu. Každý, čo mu patrí, s úsmevom na tvári. Aj napriek vysokej únave, hoci eliminácia stresu nie je možná ani na Sardínoch, dokázali sa dokonale oddýchnuť. Modlitba bola jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť stresu.

Vzťahy s blízkymi

Sardínčania žijú skôr v malých komunitách. Sú otvorené pre nových ľudí, ale nedovoľujú im príliš blízko. Rovnako ako žiadna iná spoločnosť dokonale realizujú koncept priateľstva, blízkosti a vzťahov, čo im dáva veľký pocit bezpečia. Generácie rodín žijú blízko seba a predstavujú veľkú časť ich života. Vzťahy s ostatnými majú rozhodujúci vplyv na dlhovekosť.

Kuchyne

Kuchyňa na Sardínii má jeden dôležitý princíp – vyhýbame sa novým vynálezom a jeme to, čo jedli naši rodičia a starí rodičia. To je základom sardínskej stravy miestnych produktov, pretože ich predkovia boli zvyknutí na tieto miestne produkty. 

Čo teda Sardínčania jedia každý deň? 

Celozrnné cestoviny a chlieb, fazuľa, baklažán, fazuľa, cuketa, zemiaky, paradajky, mliečne výrobky z kozieho mlieka a iné prírodné produkty. Tieto výrobky sa nespracúvajú príliš veľa, nepečte v hlbokom tuku. Za zmienku stojí aj to, že v strave storočných Sardínčanov bolo dosť mäsa.

Víno

Na Sardínii, ako aj inde na Zemi, kde je významná dĺžka života, je červené víno pité. Obsahuje flavonoidy, ktoré dokonale pôsobia na celé telo. Sú prirodzeným protizápalovým a inhibujú proces starnutia. Zaujímavé je, že v sardínskom víne je množstvo užitočných látok. Flavonoidy sa nachádzajú aj v čaji, zelenine a ovocí. Je tiež potrebné dodať, že Sardínčania zvyčajne počas dňa nepili viac ako tri poháre červeného vína.

Ako vidíte, návyky, ktoré vedú k dlhovekosti, nie je tak ťažké preniesť do vlastného života. Nemusíte žiť na krásnom ostrove žiť zdravo a dlho.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>