S upchatým nosom sa nedá spať, ale keď budete postupovať podľa týchto krokov, zaspíte rýchlo a budete spať bez prebúdzania

Je úplne prirodzené, že je ťažké spať, keď ste chorý. Dokonca aj pri obyčajnom prechladnutí, sa pravdepodobne budete prehadzovať a točiť celú noc. Ide o to, že vaša vírusová infekcia sa pri antibiotikách nevyčistí. Musíte si veľa odpočívať a poskytnúť imunitnému systému čas a silu na odstránenie infekcie. Pokračujte v čítaní, aby ste sa o tom dozvedeli viac.

Ako spať s prechladnutím

Môžete urobiť niekoľko jednoduchých úprav a urobiť niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu relaxovať a lepšie spať, keď ste chorý. Tu je niekoľko návrhov, ktoré vám môžu pomôcť.

1. Dajte si sprchu

Para je mimoriadne prospešná, keď ste prechladnutí. Teplá sprcha bude robiť trik a to funguje zázraky relaxovať svoje telo. Zmierňuje kongesciu a uľahčuje dýchanie. Najlepší spôsob, ako vdýchnuť paru, je spustenie sprchy pred vstupom do kúpeľne a nechajte paru hromadiť. Potom vstúpte do kúpeľne a posaďte sa tam so zatvorenými dverami. Prípadne môžete jednoducho naplniť vaňu horúcou vodou a ohýbať sa nad ňou, aby ste vdychovali paru. Prikladajte teplú vodu cez vaše dutiny tiež pomôže veľa.

2. Zdvihnite hlavu v posteli

Udržiavanie zvýšenej hlavy pomôže zaobchádzať s chladom. Podopieranie hlavy s niekoľkými vankúšmi nie je dobrý nápad, pretože to ohýba krk spôsobom, ktorý dýcha ťažko. Najlepšou myšlienkou je zdvihnúť hlavu svojej lôžka a dať si niečo pod nohy v posteli. To vytvára prirodzený sklon, ktorý vám umožní ľahšie odvodnenie dutín.

3. Použite miniaplikácie, ktoré vám pomôžu dýchať

Inštalácia zvlhčovača vo vašej miestnosti dodá vlhkosť vzduchu a uľahčuje dýchanie. Odparovač bude fungovať rovnako dobre, pretože vlhký vzduch zmierňuje preťaženie a upokojuje podráždené tkanivá vo vašom nose. Budete tiež mať úľavu od bolesti v krku. Je dôležité pravidelne dezinfikovať zvlhčovač, aby ste odstránili baktérie.

4. Riaďte váš kašeľ

Jedným zo spôsobov, ako sa naučiť, ako spať s kašľom, je nájsť dlho pôsobiaci supresor proti kašľu. Užívanie 12-hodinového supresoru proti kašľu bude fungovať dobre a pomôže vám spať cez noc. V noci by ste však nemali používať dekongestanty, pretože vás môžu znervózniť.

5. Neužívajte kofeín pred spánkom

Vyhnite sa kofeínu v noci. Mnoho ľudí nerozumie tomu, že kofeín je skutočne povzbudzujúci. Budete sa  v noci budiť. Okrem toho má kofeín dehydratujúci účinok na vaše telo, čo zase zhorší Vašu bolesť dutín a preťaženie. Keď máte pocit, že máte smäd, je lepšie piť bylinné a bezkofeinové čaje.

6. Udržujte nosné pasáže vlhké

Ak chcete pochopiť, ako spať s prechladnutím, možno budete musieť vziať OTC nasálny fyziologický sprej. To pomôže udržať vaše nosné priechody čisté. Môžete lepšie spať len vtedy, keď vaše nosné pasáže nie sú zablokované. Udržiavanie vlhkého vzduchu vo vašej miestnosti tiež pomôže zabrániť tomu, aby sa vaše nosové priechody upchali.

7. Použite antihistaminikum

Ak máte ťažké spanie z dôvodu alergií, môžete zvážiť užívanie antihistamínov. Vezmite si ju pred spaním, aby ste ľahšie spali. Stojí za to poukázať na to, že niektoré antihistaminiká skutočne spôsobujú ospalosť, čo tiež pomôže vašej veci a uľahčiť zaspávanie.

Kedy, y ste mali privolať svojho lekára

Keď urobíte nejaké kroky na to, aby ste sa naučili, ako spať s prechladnutím, pomôže vám, že budete musieť hovoriť so svojím lekárom, aby ste sa zaoberali určitými problémami.

  • Choďte za svojim lekárom, ak máte ťažké preťaženie, ktoré trvá dlhšie ako týždeň.
  • Zavolajte svojho lekára, ak máte horúčku s bolesťou sínusov a kongresiou.

Váš odborník na ORL sa bude zaoberať týmto problémom a uistiť sa, či nemáte infekciu dutín, ktorá vyžaduje agresívnejší prístup k liečbe. Ak máte sínusitídu, môžete potrebovať kombináciu nechirurgickej liečby. Je dôležité, aby ste dostali vhodnú liečbu včas, aby ste predišli komplikáciám. Diskutujte všetko so svojím lekárom, aby ste určili najlepšiu možnosť liečby podľa vašich symptómov.

zdroj:httpfamilylifegoals.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>