S týmito nápojmi navždy zabudnete na nepríjemné prechladnutie

Každý človek si môže kedykoľvek vyzdvihnúť odpornú nádchu, aj keď očividne neexistovali dôvody na to. To sa deje obzvlášť často v chladnom období, keď často zamrzneme alebo keď naše nohy zmočia. Ale týchto 10 skvelých nápojov pomôže pri prvých príznakoch zničiť prechladnutie. 

1. Horúce mlieko s minerálnou vodou

Tento liek je zvlášť užitočný pri kašľaní, pretože pomáha pri vypúšťaní spúta. Minerálna voda musí byť použitá zásaditá.

2. Zriedený sirup z rakytníka rešetliakového

Pomáha pri zápalových ochoreniach horných dýchacích ciest. Zasadíme rakytníka (šťava, rakytníkový sirup) v horúcej (ale nie príliš) vode a nechajte ho mierne vychladnúť, vytlačte citrónovú šťavu. Citrón, vôňa a chuť rakytníka redukuje a stáva sa chutným a zdravým.

3. Teplý čaj s medom a citrónom

Veľmi užitočný je slabý čierny alebo zelený čaj s prídavkom 1 čajovej lyžičky medu (med má protizápalové a baktericídne účinky, obsahuje tiež mnoho užitočných minerálov, stopové prvky a vitamíny) a citrónovú šťavu.
Je dôležité pridávať citrón nie do vriacej vody, ale do už mierne vychladeného čaju, aby sa zachoval vitamín C.

. Čaj s malinami a lipovými kvetmi

Maliny a lipové kvety sa vyznačujú výraznými diaforickými a protizápalovými vlastnosťami. Okrem toho malina dodáva čaju lahodnú arómu a nezvyčajnú chuť. Najužitočnejšie je pridať do čaju suché maliny, ale môžete použiť aj džemy a malinové listy.

5. Odvar zo šípok

Šípka je ideálnym zdrojom vitamínu C. Má tiež diuretický a choleretický účinok.
Príprava infúzie: rozdrvte (môžete posúvať) 3 lyžice suchých šípok, zalejeme 0,5 litra vriacej vody a ponecháme v termosku na noc. Ráno namáhajte a vypite 1/2 šálky 4 krát denne 30 minút pred jedlom. K infúzii môžete pridať med alebo alkohol.
Príprava vývaru: suché ovocie (2 polievkové lyžice) nalejte 2 šálky vriacej vody a nechajte pôsobiť 10 minút. Preceďte.

6. Dusené ovocie

Odvar zo sušeného ovocia má regeneračný a zmäkčujúci účinok na prechladnutie.
Roztriedte 100 g sušeného ovocia, krájajte veľké ovocie. Všetky sušené ovocie dôkladne opláchnite v teplej vode. Najskôr uvarte jablká a hrušky do mäkka po dobu 30 minút, pridajte cukor (3 lyžice na 1 liter vody), potom vysušte marhule a sušené slivky a nakoniec pridajte hrozienka a sušené marhule 5 minút pred varením. Do hotového kompotu môžete pridať šťavu z citrónu alebo pomaranča, medu.

7. Zázvorový čaj s citrónom

Takýto nápoj sa zahrieva a zmierňuje prechladnutie: zmiešajte 1 šálku horúcej vody s 1 polievkovou lyžicou medu, 1 polievková lyžica citrónová šťava, 0,5 lyžičky nasekaný koreň zázvoru a štipka škorice. Do čaju môžete pridať trochu suchej drvenej lístky mäty.

8. Varené víno

 Vynikajúci liek proti chladu a iba chutný, zdravý a otepľujúci nápoj!
1,5 fľaše suchého červeného vína, pomaranč, 5 pukov klinčekov, 0,25 lyžičky muškátový oriešok, 0,5 lyžičky mletá škorica, 1 lyžička zázvorový prášok, 2 – 3 lyžice cukru.
Korenie premiešame, pridáme 100 ml vody, privaríme do varu, odstavíme z ohňa, nechajte 10 minút. Nakrájajte plátky pomaranča. Kombinujte víno, vývar, cukor a plátky pomaranča. Prineste všetko do varu, ale neprevarte! Do vareného vína môžete tiež pridať med, jablká, hrozienka. Podávajte horúce. Je lepšie piť v noci, okamžite ísť do postele a dať si na nohy teplú vyhrievaciu podložku.

9. Harmančekový čaj

Harmanček je mierne protizápalové činidlo. V kombinácii s lipou a medom je dobrý liek na prechladnutie.
Príprava čaju: 1 čajová lyžička harmančekové kvety a lipové kvety, variť 1 šálka vriacej vody, nechať pôsobiť 20 minút. Precedíme. Pite 1/3 šálky 3x denne pred jedlom. Môžete pridať med.

10. Brusnicový ovocný džús (brusnica brusnicová)

Brusnice a brusnice sú nevyhnutné na ošetrenie prechladnutia. Toto sú jednoducho jedinečné prostriedky na ochranu ich baktericídnych vlastností. Okrem toho majú diuretický a protizápalový účinok.
Príprava ovocného nápoja: Brusnice alebo brusinky brusieme cukrom (3: 1). 2 lyžice zmes sa naleje 0,5 litra teplej vody. Zdravý nápoj je pripravený!

ZDROJ: justcoolidea.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>