S nekonečným bojom s celulitídou môžete skoncovať veľmi jednoducho, vyskúšajte účinné esenciálne oleje

Celulitída – je jedným z najčastejších problémov modernej ženy. Príčinou je zlá strava, stres, nedostatok fyzickej aktivity a normálna ľudská lenivosť. Dnes v kozmetických predajniach ponúkajú široký sortiment proti celulitíde a salóny ponúkajú celý rad procedúr pre boj s týmto nepríjemným ochorením. A najpopulárnejšie medzi nimi je aromaterapia.

Celulitídne zábaly a masáže s použitím aromamasel nielen stimulujú procesy regenerácie buniek, ale aj zlepšujú metabolizmus. Sú vhodné pre dievčatá a ženy všetkých vekových kategórií. Áno, a môžete to urobiť v kúpeľoch aj doma. Nie je žiadnym tajomstvom, že éterické oleje majú liečivé účinky, ale nie všetky sú účinné v boji proti celulitíde. Možno, že je čas prísť na to, aký druh oleja môže poskytnúť maximálne výsledky v tejto ťažkej veci.

Orange esenciálny olej

Orange esenciálny olej – jedna z najúčinnejších proti celulitíde. To má relatívne nízku cenu a má k nemu prístup takmer každá žena. Základom oranžového oleje môžu pôsobiť ako je olivový olej alebo med. To nemôže byť použité ako samostatný produkt. Optimálna dávka – 8-10 kvapiek esenciálneho oleja na 10 ml substrátu. Pri trení výslednej zmesi do kože deformovanej celulitídy, významne zvyšuje krvný obeh, urýchľuje zvýšenú lymfy prúdenia a pružnosti.

Pleť po liečebnej kúry sa stáva zamatovo hladká, vláčna a hebká. Dôležité: kontraindikovaný éterický olej z pomaranča ľudí s neznášanlivosťou, lebo je to základná zložka. A skvele sa hodí pre majiteľov suchej a mastnej pleti. Orange esenciálny olej sa zmieša s olejov borievky, levandule, jazmín, muškátový oriešok, harmanček, klinček, pelargónie, kadidlo, cyprus, ruže, koriander a ďalšie.

Lemon éterický olej

Lemon esenciálny olej sa používa pre rôzne typy masáží. Znižuje bolesti svalov. Často sa používa pri liečbe kŕčových žíl a reumatizmu. Ideálne citrónový olej eliminuje príznaky celulitídy. Stabilizuje metabolizmus, pokožku nasycuje vitamínov B a vitamín C a pomáha zbaviť jaziev. Olej sa aktívne používa na prípravu zmesí masážnych a masiek. Odporúčaná dávka – 3-5 kvapky oleja na 10 ml základu.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, esenciálny olej z citróna v kombinácii s olejmi z feniklu, rozmarínu, borievky a grapefruitu. To môže tiež byť kombinované s olejom levandule a pomaranča. Dôležité: citrónová silica môže spôsobiť alergickú reakciu, a predtým, než sa pristúpi k masáži,balenie musí byť aplikované na koži malé množstvo pripravovanej zmesi a pozorovať reakcie.

Rosemary olej

Rosemary esenciálny olej má mnoho výhod. Po prvé, to je silný antidepresívum; za druhé, že je účinný ako anti-celulitíde činidlo; Po tretie, posilňuje pamäť a prebúdza intuíciu. Rozmarínový olej zlepšuje prietok lymfy, stimuluje metabolizmus lipidov, sťahuje kožné póry, čím sa koža hladí a rovná. Vonné oleje zdvihnú náladu, uvoľňujú a prinesú myšlienky na poriadok. Optimálna dávka – 5-7 kvapky oleja na 10 ml základu.

Jedným z najviac relaxačných procedúr využívajú esenciálny olej z rozmarínu. K tomu do teplej vody sa pridá niekoľko kvapiek oleja a morskej soli. Čas kúpanie – minimálne 20 minút. Vykonajte postup 1-2 krát týždenne. Masírujte zadok a stehná pred kúpaním.

Esenciálny olej zo škorice

Esenciálny olej škorica – dokonalé proti celulitíde. Má príjemnú vôňu a otepľuje. Tento olej sa často používa do zmesí na masáž pre ľudí, ktorí majú záujem na rôznych športoch. To zvyšuje krvný obeh, spomaľuje proces starnutia a aktivuje proces regenerácie buniek.

V boji proti celulitíde esenciálneho oleja so škorice sa používa iba v počiatočnej fáze, veľké zmeny na koži, bez ďalších procedúr a prostriedky na dosiahnutie dobrých výsledkov nie sú. Odporúčané dávkovanie – 3-4 kvapky oleja v 15 ml substrátu (olivový olej alebo med). Pri vykonávaní postupu priestor je naplnený magickým príchuťou, ktorý je schopný vytvoriť atmosféru dôvery, a eliminovať pocit samoty a strachu.

Menej účinné v boji proti celulitíde grapefruitový olej, fenikel, cyprus, pelargónie, bergamotu, muškátový oriešok, neroli, tymián, harmanček, rebríček, levanduľa, limetky, pačuli a ďalšie.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>