Rýchly trik na liečbu neutichajícího kašľa a pľúcnych infekcií

Všetci vieme, že kašlať na kašeľ sa nevypláca, no kým nie je veľmi zle, tlmíme ho všeličím, čo nám príde pod ruku. 

Tento recept by vám mal pomôcť zastaviť pretrvávajúci bolestivý kašeľ a zlepšiť dýchanie už počas pár dní. Je obzvlášť vhodný v chladnom jesennom a zimnom počasí pri prechladnutí či chrípkových infekciách. Byliny v ňom majú upokojujúci účinok na sliznice hrdla, priedušiek aj pľúc. Jeho užívanie sa odporúča prevažne pri rôznych infekciách.

Liečivú silu bylín by sme nemali podceňovať. Je rovnako silný, ak nie ešte silnejší, než mnohé komerčne predávané sirupy proti kašľu. 
Okrem toho, v porovnaní s komerčnými prípravkami je 100% prírodný, a na rozdiel od kupovaných sirupov neobsahuje žiadne prídavné chemické látky, ktoré by oslabovali váš imunitný systém.R

Ingrediencie:

  • 1 sáčok zeleného čaju (môže byť aj čierny) 
  • 1/2 čajovej lyžičky klinčekov 
  • 1/2 čajovej lyžičky kurkumy 
  • 1/2 čajovej lyžičky tymianu 
  • 2 čajové lyžičky medu 
  • šťavu z polovice citróna

Príprava:

Umiestnite sáčok s čajom a bylinkami do pohára a zalejte s 2 – 2,5 dcl vriacej vody. Nechajte to vylúhovať približne 3 minúty. Potom čaj preceďte a nechajte vychladnúť na vlažnú teplotu, pri ktorej sa neznehodnotí obsah vitamínov ani enzýmov v mede a citróna (teplota cca 40 ° C). Až potom pridajte do čaju med a citrón.

Užívanie:

Čaj pite 2 až 3 krát denne. V prípade, že kašeľ ani po niekoľkých dňoch neustupuje, je dobré vyhľadať pomoc lekára. Ten dokáže presnejšie diagnostikovať možnú príčinu.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>