Rozprávate vy alebo váš partner v spánku? Dôvod vás môže prekvapiť

Hovorenie v spánku zvyčajne postihuje deti as vekom postupne mizne, ale nie všetky. Vyskytuje sa v hlbokej fáze spánku, keď neexistujú žiadne sny. Hovoriť vo sne je obvykle nepochopiteľné, mimo kontextu a človek, ktorý si „bľabotá“ takmer nikdy mič nepamätá.

Aké sú dôvody rozprávania vo sne?

Hovorenie v spánku zvyčajne neznamená vážne zdravotné problémy. Je však potrebné zvážiť jej príčinu, najmä ak sa náhle objavila v našich životoch.

Stres, úzkosť, depresia

Rozprávanie vo sne veľmi často ovplyvňuje ľudí s vyššie uvedenými problémami. Telo a mozog nie sú schopné relaxovať a vypnúť sa. Výsledkom je, že títo ľudia sú zvyčajne ospalí, unavení a neschopní sa sústrediť, čo ešte viac zhoršuje ich stav.

Drogy, alkohol

Hovorenie v spánku môže byť tiež spôsobené užívaním určitých liekov, alkoholu a dokonca aj horúčky. V takom prípade sa však nočný chat zastaví, keď prestaneme užívať lieky alebo alkohol.

Gény

Hovorenie v spánku má často dedičné pozadie. Takže ak iní príbuzní členovia rodiny hovoria vo svojom spánku, zvyčajne sa nemusíte obávať.

Kedy by ste mali navštíviť lekára?

Ak váš partner alebo vy hovoríte vo spánku viac ako raz týždenne, monológy sú dlhé a ťažkopádne – choďte k špecialistovi. Výhodne neurológ alebo psychológ. Hovorenie v spánku zabraňuje správnemu regenerovaniu tela.

Mali by ste navštíviť aj lekára, ak sa náhle vo vašom spánku objavia náhle po 25 rokoch.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>