Rozpoznajte príznaky infekcie močového mechúra, ako sa prejavujú a ako vznikajú

Ženy majú väčšiu pravdepodobnosť infekcie močového mechúra (typ infekcie močových ciest) než muži, pretože majú kratšiu uretru. Diagnóza infekcie nie je nevyhnutne ťažká, ak sa vyskytnú príznaky.

Nespoliehajte sa na klasické príznaky infekcie močového mechúra pre diagnózu.

Je dobré vedieť ako sa prejavujú a ako vznikajú, aby sme vedeli včas rozpoznať, čo sa s našim telom deje.

Toto sú typické príznaky

Uretritída

Zápal močovej trubice sa prejavuje bolesťou močovej trubice, ktorá je viazaná na akt močenia. Mimo močenia pretrváva neurčitý svrbivý pocit v močovej trubici.

Typická je rezavá a pálivá bolesť. Zvyknú ju vyvolávať najčastejšie chlamýdie alebo neisserie, preto sa tento zápal môže prenášať pohlavným stykom.

Pyelonefritída

Jedná sa o zápal prebiehajúci v obličkovom parenchýme. Klinicky sa prejavuje náhlebehom niekoľkých hodín až dní, nastupuje celkovou nevoľnosťou, niekedy s pocitom na zvracanie, zvracaním a hnačkou.

Typická je zimnica a triaška, ktorá indukuje vzostup teploty. Horúčka je typická a dosahuje 39 °C, niekedy aj 40 °C.

Pre pyelonefritídu je typická bolesť zápalom postihnutej obličky/obličiek – nefralgia. Nastupiúuje tupá bolesť, ktorá je pociťovaná v mieste uloženia obličky a nikam nevyžaruje. Bolesť sa zvýrazňuje pri otrasoch bedrovej krajiny – pri chôdzi, pri vyšetrení úderom na bedrovú oblasť.

Prostatitída

Zápal prostaty sa prejavuje náhlym a častým močenímdráždivými bolesťamihorúčkou a zimnicou.

Epididymitída

Pre zápal nadsemenníka je typická horúčka, príznaky cystitídy alebo uretritídy. Dochádza k zväčšeniu a bolestivosti nadsemenníka.

Cystitída

Zápal sliznice močového mechúra môže vzniknúť ako samostatný zápal močového mechúra alebo môže byť prítomný súčasne so zápalovým ochorením prostaty alebo obličiek. Akútna cystitída u zdravej, netehotnej ženy, sa považuje za nekomplikovanú infekciu.

ZDROJ:fithacker

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>