Recept na vitamínovú bombu z listov ríbezlí, majú zázračný vplyv na ľudské telo

Počas choroby sa snažíme dodávať toľko ovocia, koľko vieme, na dodávku vitamínov. Sezónne ovocie a najmä bobule sú pre organizmus veľmi užitočné a každý o nich vie. O výhodách bobuľových listov sa však vie len málo. Oni sú široko používané nielen v kuchyni, ale aj v medicíne.

Liečivé byliny a byliny sa vyrábajú z listov ríbezlí. Pridávajú tiež do domácej kozmetiky. Sú nasýtené vitamínmi. Listy sa používajú v čerstvej, sušenej alebo mrazenej forme. Najlepšie je pestovať lístky ríbezlí v júni, keď rastlina začína kvitnúť. Pred produkciou ovocia sa všetky prospešné látky skladujú v listoch a mladých stonkách.

Užitočné vlastnosti lístkov ríbezle

Listy ríbezlí majú všeobecné liečivé a podporné funkcie. Okrem vitamínu C obsahujú minerály a antioxidanty. Listy ríbezlí v liste zlepšujú funkciu kardiovaskulárneho a gastrointestinálneho systému, znižujú tlak, aktivujú funkciu mozgu, bojujú proti ateroskleróze.

V ľudovom liečiteľstve sa lístky ríbezlí používajú na liečbu ekzému a dermatitídy. Bylina má pozitívny vplyv na nervový systém a zmierňuje choroby dýchacích ciest horných dýchacích ciest. Tieto nápoje majú tiež dobré diuretické vlastnosti.

Ako uchovávať lístky ríbezlí

Listy ribezlí sa sušia a potom sa skladujú v sklenených obaloch, plastových hermetických obaloch alebo vreciach z bavlnených tkanín. Skladovanie je potrebné na suchom a tmavom mieste, ktoré je dobre vetrané. Môžete tiež vystrihnúť nové listy, vysušiť ich a potom zmraziť.

Aromatický čaj z ríbezlí

prísady:

  • 100 g listov mladých ríbezlí
  • 2 I vody
  • Zlato podľa chuti

príprava:

Uvarte vodu a vložte do nej umyté a drvené listy. Zakryte veko a nechajte pôsobiť 15 minút. Tinktúru je možné variť pred pitím, ale ju variť nedá.

Vitamínová zmes čerstvých listov

Recept: Vezmite dva tipy a pripravte vitamínovú bombu z listov ríbezlí.

prísady:

  • 1 list maliny
  • 1 jahodový list
  • 2 listy ríbezle
  • Med podľa chuti

príprava:

Umyte čerstvé listy týchto rastlín a vložte ich do čajníka. Nalejte 0,5 litra vriacej vody a nechajte lúhovať po dobu 20 minút. Potom môžete pridať med podľa chuti. Ak nemáte jahodový list, vezmite rovnaké množstvo ríbezlí a malínových listov.

Byliny z rôznych častí rastlín sú veľmi populárne. Majú zázračný vplyv nielen na ľudské zdravie, ale aj na duševné zdravie.

Väčšina z nich tiež odporúča lekárom na zlepšenie funkcie čriev a obličiek. Najdôležitejšie však je, že tieto nápoje nepoškodzujú telo, samozrejme, keď konzumujú mierne množstvá. A ich užitočnosť v porovnaní s umelými doplnkami je jednoducho obrovská.


Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ.genius.ge

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>