Recept na domáce pastilky na kašeľ, výroba je jednoduchá, menej nákladná a sú účinnejšie ako tie z lekárne

Dnes vám predstavíme recept na domáce pastilky. Pomáhajú pri bolestiach hrdla a kašľa. Ich príprava je veľmi jednoduchá a pomerne rýchla. Máme obdobie prechladnutia, preto vám môžu byť užitočné. Obsahujú prírodné zložky a samozrejme cukor, čo je tu nevyhnutné. Medzi cukrovinky patria bylinky, ktoré majú mnoho rôznych vlastností. Posilňujú imunitu, sú antioxidanty a majú smrteľný účinok na vírusy a baktérie. Navyše tieto cukríky dokonale zvlhčujú hrdlo a vytvárajú v ňom ochrannú bariéru, ktorá dáva pocit úľavy bolestivým a poškriabaným krkom.

Recept na domáce tabletky na hrdlo a proti kašľu

prísady:

 • 2 šálky cukru
 • 1 pohár vody
 • 1 lyžička tymiánu
 • 1 lyžička majoránky
 • 1 čajová lyžička zázvoru (najlepšie čerstvého)
 • 1 lyžička pomletých klinčekov
 • šťava s 2 citrónov
 • 2 lyžice medu

príprava:

 1. Umiestnite všetky prísady okrem medu do hrnca
 2. Varíme 20 minút
 3. Po ochladení pridajte do neho med (musí byť menej ako 40 stupňov, aby sa nezničili medové vlastnosti)
 4. Vložte hmotu do veľkých kvapôčok na papier na pečenie, napríklad na veľkosť pastiliek
 5. Necháme ich, kým úplne nestuhnú a odložte ich do nádoby

Vlastnosti jednotlivých komponentov

Tymian je dobre známi na kašeľ. Má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Preto ho často nájdeme napríklad v sirupoch na kašeľ. Môže zbaviť infekcie v krku a ústach a má vylučujúci účinok a diastolický účinok. Takže všetko, čo potrebujeme, bez ohľadu na to, či je kašeľ suchý alebo vlhký.

Marjorán je ďalšia rastlina, ktorú môžeme nájsť v zložení našich tabliet pre bolesť v krku a kašeľ. Možno si pamätáte marjorankovú masť, ktorú naša babička namočila pod dychom, keď sme prechladli. Môžete to urobiť sám tým, že zmiešate sušené majoránky s ochrannou masťou s vitamínom A v rovnakých pomeroch – stojí za to pamätať tento jednoduchý recept. Marjoram má tiež vylučujúci účinok.

Zázvor  je známy pre tento prírodný imunitný prostriedok a určite nám pomôže počas infekcie. Preto má dezinfekčné a osviežujúce vlastnosti, takže pomáha starať sa o vaše zdravie ústnej dutiny. 

Citrón, ktorý obsahuje vitamín C ako antioxidant, má podobnú úlohu.

Klinčeky  sú zložkou, ktorá vás mohla prekvapiť, ale úplne zbytočne. Už pred narodením Krista boli použité ako liečebný prostriedok. Zabraňujú zápalu a rastu húb. Zmierňujú bolesť a dokonca pomáhajú v boji proti kazu.

Med má hydratačné vlastnosti, vytvára prirodzenú ochrannú bariéru pre podráždené hrdlo. Okrem toho má antibakteriálne vlastnosti, takže sa perfektne hodí ako jedna z domácich zložiek pastiliek.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>