Rastliny sú prírodné vzduchové filtre. Pozrite sa, ktoré stojí za to mať doma!

Rastliny prirodzene filtrujú vzduch, aby odstránili toxíny. Stojí to za to, aby ste ich mali doma najmä počas sezóny smogu. Vďaka nim bude vzduch vo vnútri čistejší, budete zdravší a budete sa cítiť lepšie.

Dnes vám povieme, ktoré izbové rastliny budú najlepšie fungovať ako prírodné filtre. 

Rastiny na čistenie vzduchu

Chryzantéma

Chryzantéma je jednou z kvetov, ktoré môžeme pestovať v kvetináčoch a ktoré sa dobre vyrovnávajú s odstraňovaním nečistôt zo vzduchu. Môže absorbovať dym z neho, takže funguje dobre pre ľudí, ktorí fajčia v byte. Môže tiež neutralizovať škodlivé látky nachádzajúce sa vo vzduchu, vrátane formaldehydu, benzénu a amoniaku.

Chryzantémy sú kvety, ktoré spájame s Dňom všetkých svätých. Preto sú spojené aj s jesenným obdobím, je to však veľmi dobré, pretože je to obdobie roku, v ktorom začína vykurovacia sezóna. Okrem toho sa vo vzduchu objavuje znečistenie komínov mnohých domácností. Ak chcete mať doma chryzantémy, mali by ste im nájsť svetlé miesto. Tiež je potrebné pravidelne zalievať. Páči sa im, keď je povrch vždy mierne vlhký. Nedá sa však pretekať, takže hrniec by mal mať odtok, aby mohla prebytočná voda uniknúť.

Spathiphyllum

Spathiphyllum absorbuje prchavé organické zlúčeniny zo vzduchu. Vzduch nielen veľmi dobre čistí, ale aj zvlhčuje, čo je dôležité počas vykurovacieho obdobia. Príliš suchý vzduch v byte môže spôsobiť veľa problémov.

Spathiphyllum sa tiež ľahko pestuje. Musíte ho nájsť najjasnejšie miesto v dome. Je to však iba v zime, pretože v lete ju presúvame na miesto, kde na ňu neprichádza priame svetlo. Mali by ste tiež pamätať na to, aby ste ju pravidelne zalievali 2-3 krát týždenne, aby bola pôda v kvetináči vlhká. To je však všetko, čo sa od nás bude vyžadovať.

Monstera

Monstera je ďalšia rastlina, ktorá tiež vyzerá veľmi pôsobivo. Veľké listy pripomínajúce tropické podnebie oživia byt a získajú úplne nový charakter. Vzhľadom k tomu, že listy príšery sú veľmi veľké, dobre sa vyrovnajú aj s čistením vzduchu v byte a dokonca znižujú množstvo prachu, ktorý je v nej. To si však vyžaduje zvýšenú opatrnosť, listy príšery je potrebné pravidelne utierať navlhčenou utierkou.

Monstera, na rozdiel od predtým prezentovaných rastlín, sa darí veľmi dobre na tmavých miestach. Preto ho môžeme použiť v oveľa väčšom počte miestností a dokonca aj na miestach, ktoré nemajú prístup k prirodzenému svetlu, ako sú chodby. Malo by sa však pamätať na to, že na takýchto miestach bude mať menšie listy a bude rásť pomalšie. Pokiaľ ide o zalievanie, musíte to urobiť mierne. Zalejte ju po kontrole zeme a iba vtedy, keď zaschne.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>