Rakovine sa dá vyhnúť, ak budete pravidelne konzumovať tieto užitočné produkty

S tvrdením, že chorobe je jednoduchšie, aby sa zabránilo, neliečilo, to sa nehádajte. Zvlášť, keď ide o rakovinu. Ukazuje sa, že výrazné protirakovinové účinky majú mnoho rastlinných produktov a korenie v tomto zozname môže byť na prvom mieste.

Vybral som vlastnosti na 5 najmocnejších korenín, protirakovinových, ktoré potvrdili početné štúdie zamerané na boj proti hroznéj chorobe. Mimochodom, účinné zložky týchto korenín sú už zahrnuté v najnovších liekoch pre liečbu nádorov .

Užitočné vlastnosti korenia

Kurkuma

Kurkumín, obsiahnuté v tomto korení žiarivo oranžovej farby – silný antioxidant, ktorý zabraňuje rastu nádoru a tvorbe metastáz. Ethnobotanist James A. Duke v jeden zo zahraničných lekárskych publikáciách zhrnul, že vlastnosti kurkumi prekonáva mnoho moderných farmaceutických liekov rovnakého spektra.Je dokázané, že kurkumín má protizápalové a antioxidačné účinky inhibíciou faktora Nekros nádorov-alfa nádor (TNF-alfa). Predpokladá sa, že jeho účinok na funkciu endotelu môže byť sprostredkované potlačeniu zápalu a oxidačného stresu regulácia pomocou down-reguláciu TNF alfa.

Podobné výsledky boli zverejnené v časopise “Biochemistry”, RAS, overenie účinnosti kurkumy pri liečbe rakoviny mozgu, prsníka, pankreasu a pľúc.

Použite z kurkumový prášok pri príprave mäsa, hydiny, polievok, prílohy.

Zázvor

Látky Gingeroly a kapsaicín obsiahnuté v zázvore, sú schopné začať proces sebadeštrukcie rakovinových buniek vaječníka, prsníka, prostaty, pankreasu, hrubého čreva. Táto funkcia je obzvlášť cenná pri liečbe agresívnych foriem rakoviny a recidívy.

Vzhľadom k svojej špecifickej chuti, veľké množstvo zázvoru môže významne ovplyvniť chuť pokrmov, takže je dobré zo zázvoru variť čaj. Výborný imunita po dobu jedného roka je zaručená!

Chilli

Alkaloid kapsaicín – látka, ktorá dodáva nielen chuť prenikavé korenie a antioxidant ale má protizápalový účinok. Rovnako ako zázvor, čili papričky ničí rakovinové bunky na samom začiatku..

Cesnak

Je dobre známe, že cesnak – najsilnejšie prírodné antibiotikum. Okrem iného, alicín obsiahnutý v cesnaku,  vedie k smrti nádorových buniek. V Číne, bola vykonaná štúdia, ktorá ukázala, že ľudia, najmenej dvakrát týždenne, ktorý konzumujú cesnak, riziko vzniku rakoviny pľúc je o 44% nižšia.1 veľký strúčik cesnaku, na dennej báze, zaistí dobré zdravie pre nadchádzajúce roky.

Rozmarín

Voňavá vetvička rozmarínu – nielen skvelý doplnok k rôznym pokrmom. Táto rastlina je schopná znížiť produkciu karcinogénov (pre smaženie mäsa, napríklad) a ich vplyv na organizmus. Kyselina karnozová, rosmanol a neutralizuje voľné radikály. Rozmarín je obzvlášť účinný v kombinácii s kurkumou: dvojitý úder na malígne bunky.

V prípade, že článok bol užitočný pre vás, zdieľajte ho so svojimi priateľmi!

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>