Prvé najčastejšie varovné príznaky rakoviny, ktoré nesmiete v žiadnom prípade ignorovať

Každý z nás trpí rôznymi chorobami, ktoré nemožno vysvetliť. Dokonca aj keď je to bolesť, ktorá je odolná, nemali by sme ju ignorovať. Najmenšia bolesť môže byť prvým znakom rakovinových buniek. Nasledujúci článok bude prezentovať niekoľko symptómov vzniku rakoviny. Keď spoznáte niečo doma, mali by ste sa poradiť s lekárom, pretože niekedy to môže zachrániť život.

Všetky druhy nových nádorov by nám mali spôsobiť úzkosť. Nesmiete ich ignorovať a informovať svojho lekára.

Prechladnutie, chrípka a kašeľ v chladných dňoch je normálna vec. Ak trvá dlhšie, mala by sa skontrolovať. To môže byť príznakom lymfómu alebo rakoviny pľúc, hrtanu alebo štítnej žľazy. Samozrejme, nemusíte naraz prepadať panike, pozrite sa na to.

Často ignorovaným symptómom je zmena rytmu pohybov čriev. Záleží na tom, koľko sme jedli a kedy, ale niektoré lieky, ktoré užívame, to môžu ovplyvniť. Stojí za to poradiť sa s lekárom, môže to byť tvorba rakovinových buniek v hrubom čreve.

Krv v moči je príznakom, ktorý nemožno ignorovať. Rovnako ako bolesť pri močení. Musíte okamžite kontaktovať svojho lekára, môže to byť rakovina močového mechúra, obličiek alebo štítnej žľazy.

Ak v určitom okamihu bolesť pretrváva nejakú dobu, ako je bolesť hrdla, môže to byť znakom rakoviny hrtanu. To je dosť znepokojujúci príznak.

Nenechajte si náhly úbytok hmotnosti. Keď prídeme o viac ako 5 kg a nezvyšujeme fyzickú aktivitu žiadnym spôsobom alebo nie sme na diéte, môže to byť znak rakoviny. Môže to byť rakovina pankreasu, pľúc, žalúdka alebo pažeráka.

Bolesť počas prehltnutia alebo pitia je pravdepodobne spôsobená problémami s imunitným alebo nervovým systémom. Je tiež možné, že sa vyvíjajú rakovinové bunky pažeráka, žalúdka alebo hrdla.

Najčastejším príznakom je krvácanie. Keď je v našej stolici prítomná krv, môže to byť rakovina hrubého čreva alebo konečníka. V prípade žien to môže byť aj vaginálne krvácanie (to nie je obdobie), čo môže viesť k rakovine krčka maternice. Okrem toho môže nastať načervenalý výtok z bradaviek, čo je znakom rakoviny prsníka. Ihneď musíte kontaktovať svojho lekára.

Všetky druhy zmien na tele by mali byť okamžite konzultované s dermatológom, pretože to môže byť rakovina kože. 

ZDROJ:kobiecewskazowki.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>