Prvá pomoc pri prechladnutí. Ľudový nápoj, ktorý každého onedlho postaví na nohy

Každý deň vidíme množstvo ľudí kýchať, kašľať, no so smútkom zisťujeme, že sa prechladnutie pomaly presúva aj na nás. Bolí nás hlava a škriabe nás v krku.

Dnes si povieme niečo o tom, ako sa vyliečiť vďaka prostriedkom, ktoré máme bežne doma. Netreba všetko liečiť farmaceutickými pilulkami, pretože obsahujú veľa chémie.  Už pri narodení nás príroda obdarila silným mechanizmom, ktorý nás chráni pred chorobami rôznych druhov – imunitným systémom. Veľmi dôležité je, aby ste nepodnikli kroky, ktoré by narušili normálne fungovanie imunitného systému.

Trošku sa nám zvýši teplota a my už máme tendenciu ju znížiť, je to však chyba. Telo zvyšuje teplotu, pretože sa pokúša ničiť baktérie a vírusy, znižujte ju iba vtedy, ak stúpne nad 38 stupňov.

Najlepšie je liečiť sa prírodnými liekmi. Odporúčame piť teplý zázvorový čaj s citrónom, prípadne pridajte lyžičku medu. Horúci čaj obsahuje taníny – látky, ktorý zabraňuje tvorbe hlienu. Enzýmy medu bojujú proti škodlivým baktériám. Citrón, ktorý obsahuje veľa vitamínu C, funguje ako antiseptikum.

Proti prechladnutiu dobre bojujú aj domáce maliny. Obsahujú totiž kyselinu salicylovú, ktorá znižuje zápal a zabraňuje vniknutiu patogénnych mikroorganizmov do tela. Na záver si niečo povieme o tajomstve ľudového lieku, ktorý efektívne zatočí s prechladnutím a dokonca vám pomôže zbaviť sa bronchitídy.

Ingrediencie:

  • 250 ml čerstvého mlieka
  • 1 čajová lyžička masla (môže byť aj kakaové maslo)
  • 1 čajová lyžička medu
  • 1 žĺtok
  • Štvrť lyžičky sódy na pečenie

Príprava:

Prevarte mlieko a nechajte ho vychladnúť. Pridajte med a maslo a dobre zmes premiešajte.
Pridajte sódu a žĺtok do mliečnej zmesi a znovu premiešajte.
Ak chcete, môžete pridať 1 čajovú lyžičku brandy.

Každý deň pred spaním vypite 50ml tejto zmesi, účinok bude viditeľný už o jeden deň.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>