Príznaky infarktu: varovné príznaky, ktoré by ste nikdy nemali ignorovať

Infarkt je všeobecný zdravotný stav, ktorý sa môže stať pre mužom i ženám. Prežitie je vysoké a ľudia môžu po tomto traumatickom ochorení užívať normálny život. Ľudia by mali poznať varovania a symptómy, aby mohli prijať potrebné opatrenia v núdzových situáciách.

Príznaky infarktu: varovné príznaky

1. Bolesť a bolesť na hrudníku

• Pacient so srdcovým infarktom bude cítiť tlak a tesnosť v hrudníku, ktorá sa môže rozšíriť na hrudník, paže, krk, čeľusť alebo chrbát.
• Bolesť môže byť v jednej ruke alebo v oboch rukách. Bolesť v hrudníku sa vyskytuje v strede alebo na ľavej strane hrudníka.
• Bolesť trvá niekoľko minút a často sa môže vyskytnúť.
• Ľudia môžu si ho môžu mýliť s pálením záhy alebo žalúdočnej nevoľnosti. Často, nadúvanie spôsobuje tiež bolesť a nepohodlie v hrudníku. U žien nemôže byť bolesť na hrudníku považovaná za varovné znamenie.
• Ďalšie príznaky sa majú skontrolovať s bolesťou na hrudníku, napríklad bolesť brucha, bolesť v smere ramena, krku a čeľuste, nevoľnosť, vracanie atď.

2. Dýchavičnosť
Osoba, ktorá trpí infarktom, bude ťažšie dýchať. Problém vzniká zo zúženia a tesnosti hrudníka. Dýchavičnosť sa môže vyskytnúť aj v pokoji a zvyšuje sa pri fyzickej aktivite.

3. Závraty
Ľudia majú náhly závrat.

4. Studený pot
Ľudia trpiaci infarktom majú studené potenie.

Ďalšie časté príznaky srdcového záchvatu sú nevoľnosť, vracanie, únava, úzkosť.

Ľudia si často neuvedomujú príznaky srdcového infarktu, kým nedôjde k mimoriadnej udalosti.

Rizikové faktory

• Faktor veku
Muži starší ako 45 rokov a ženy staršie ako 55 rokov sú ohrození rozvojom. Ľudia tejto vekovej skupiny musia prijať všetky preventívne opatrenia, aby zabránili infarktu.

• Tabak
Ľudia, ktorí fajčia alebo sú pasívni fajčiari dlhší čas, majú väčšiu pravdepodobnosť srdcového infarktu. Fajčenie narušuje výstelku tepien, čo uľahčuje zrážanie mastných kyselín.

• Vysoký krvný tlak
Zvýšený krvný tlak môže byť spôsobený mnohými príčinami, ako je obezita, fajčenie, vysoký cholesterol alebo cukrovka. Zvýšený krvný tlak môže viesť k poškodeniu tepien, ktoré sa zmenia na miesta zrážania mastných kyselín.

• Vysoký cholesterol v krvi
Cholesterol má rôzne druhy, ako sú triglyceridy, lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL), VLDL (lipoproteíny s veľmi nízkou hustotou) a HDL (high density lipoprotein). Triglyceridy, lipoproteín s nízkou hustotou (LDL) a VLDL (lipoproteíny s veľmi nízkou hustotou), sú zlé cholesterol, ktorý je uložený na tepien. Zrážaný tuk zvyšuje riziko srdcového infarktu. HDL (lipoproteín s vysokou hustotou) je dobrý cholesterol, takže musíte konzumovať potraviny, ktoré sú bohaté na dobrý cholesterol.

• Diabetes
Telo sa stáva odolným voči cukru a metabolizmus cukru sa znižuje buď preto, že inzulín je necitlivý, alebo znižuje produkciu inzulínu. Zvýšená hladina cukru v krvi môže byť škodlivá pre vaše telo.

• Genetika
Ľudia, ktorých bratia, sestry, rodičia alebo starí rodičia trpia infarktom v ranom veku (muži 45 rokov a ženy 65 rokov), sú ohrozený.

• Obezita
Prírastok hmotnosti je faktorom, ktorý prispieva k infarktu. Obezita môže byť spôsobená cukrovkou, cholesterolom a krvným tlakom. Dokonca aj 10% úbytok telesnej hmotnosti môže pomôcť zlepšiť celkové zdravie.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>