Prírodné spôsoby, ako sa zbaviť zápachu potu! Skvelá alternatíva!

Prirodzený zápach vášho tela sa môže stať nepríjemným, najmä ak sa potíte. Naše telo dokáže absorbovať vône okolo nás počas dňa (tabakový dym, vôňa varených potravín atď.) Alebo ak ste konzumovali potraviny so silným a silným zápachom. Ale našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť tohto problému.

Vidíte, existuje mnoho výrobkov na odstránenie zápachu z nášho tela. Väčšina týchto produktov však nie je veľmi prospešná pre telo a životné prostredie. Treba sa vyhnúť aerosólovým rozprašovačom, dezodorantom obsahujúcim hliník a výrobkom, ktoré boli testované na zvieratách. Príjemná vôňa nášho tela, bez chemickej expozície, je nielen možná, ale aj celkom reálna.

Sprchujte sa minimálne raz denne

Vezmite si sprchu aspoň raz denne, s použitím prírodného mydla, ako je levanduľa alebo mäta. Môže vyžadovať častejšie kúpanie v horúcom počasí, keď sa zvýši zápach potenia.

Snažte sa udržiavať vaše vlasy čisté

Pot sa mieša s kožným mazom na hlave, čo spôsobuje horký zápach. Ak nechcete tráviť veľa peňazí na prírodných šampónoch, nájdite si nástroj bez sulfátov, ktorý je vhodný pre vlasy i telo. V opačnom prípade môžete vždy vytvoriť svoj vlastný šampón. Miešaním 1 polievkovej lyžice sódy s vodou si môžete pripraviť pastu na masáž hlavy. Masáž stimuluje krvný obeh, odstraňuje odumreté bunky a odstraňuje nečistoty z pórov. Opláchnite túto zmes z vlasov, potom aplikujte na vlasy zmes dvoch polievkových lyžíc jablčného octu a šálku vody. Jablkový ocot zjemňuje vlasy a tiež odstraňuje baktérie spôsobujúce zápach. Našťastie je tento prírodný šampón vhodný pre všetky typy vlasov, ale môžete ho trochu zjemniť medom, ak ho pridáte do hotovej pasty, a vaše vlasy sa stanú poslušnými a budú dobre cítiť.

Holenie v podpazuší

Po kúpaní oholte vlasy podpazušia tak, aby mohol váš deodorant pracovať lepšie. Baktérie spôsobujúce zápach majú tendenciu obývať axilárne vlasy, holenie znižuje oblasť, kde môžu prežiť. Použite deodorant dvakrát denne, ak si myslíte, že ho potrebujete.

Zuby

Kartáčujte si zuby tak často, ako chcete. Snažte sa čistiť okamžite po jedle alebo bezprostredne pred jedlom a používať žuvačku medzi jedlami, keď je nepohodlné použiť kefu.

Teraz môžete ľahko nájsť prírodné deodoranty, ale môžete si vytvoriť svoj vlastný utieraním podpazušia plátok citróna, a potom utieranie tejto oblasti s jedlou sódou. Kyselina v citróne napína póry, takže sa budete potiť menej a tiež odstrániť niektoré baktérie, jedlá sóda absorbuje a kontroluje pot.

Strava

Ďalším spôsobom, ako znížiť zápach tela, je mierne zmeniť stravu. Zvýšte príjem vody, znížte spotrebu červeného mäsa a znížte množstvo výrobkov z rafinovanej bielej múky. Zvýšte svoj príjem ovocia a zeleniny, vrátane viac bylín vo vašej strave, ako je mäta, oregano, tymián, šalvia, petržlen, rozmarín a koriandrom.

ZDROJ: interesbook.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>