Pripravte si masť z cibule na jazvy, neuveríte ako to zníži ich viditeľnosť

Ako znížiť viditeľnosť jaziev? Pozrite sa, ako používať cibuľu na jazvy a zviditeľniť ich. Toto je domáci spôsob, ktorý môžete použiť sami.

Čo sú jazvy?

Jazvy sú kožné lézie, ktoré sú výsledkom poškodenia kože a nahradenia defektu vláknitým spojivovým tkanivom. Jazvy sú rôzne, napríklad môžu byť hypertrofické ako keloid. Potom ich môžeme pri prechode cez pokožku cítiť veľmi dobre.

Rozlišujeme tiež atrofické jazvy, ktoré vyzerajú ako dutý povrch kože. Keloidy sú jazvy, ktoré sú vláknité, tvrdé a nepravidelné. Toto je nesprávna reakcia kože na zranenie.

Jazvy sa môžu vyskytnúť pri zraneniach, ktoré nie sú od nás závislé. Môžu mať za následok chirurgický zákrok, cisársky rez alebo dokonca kozmetické procedúry.

Ľudia s ťažkým akné alebo popáleninami môžu mať tiež jazvy. Ak chcete znížiť viditeľnosť jaziev, skôr ako pôjdete na kliniku krásy, oplatí sa vyskúšať prírodný domáci liek, ktorý je oveľa lacnejší. Dnes vám povieme, ako použiť cibuľu na jazvy na ich zníženie.

Cibuľový extrakt na jazvy

Tento extrakt je vhodný na ošetrenie všetkých typov jaziev. Pamätajte, že rovnako ako v prípade akýchkoľvek prírodných špecifík musíte trochu počkať na účinky. Je veľmi dôležité byť trpezlivý a pravidelný. Čím čerstvejšia jazva, tým lepší účinok môžete očakávať. Nedá sa úplne odstrániť, ale jazva na koži zostáva, čo môže byť prakticky nezaznamenateľné.

Ak hľadáte spôsob, ako odstrániť staré jazvy, aj keď sú skutočne veľké, potom bude pravdepodobne zlomkový laser najlepší. Len nezabudnite, že jazvy ihneď nezmiznú a môže byť potrebné vykonať niekoľko ošetrení, z ktorých každá bude zaplatená. Vyrábajú sa tiež v rôznych intervaloch. Mám však priateľa, ktorý urobil dve liečby a nie je spokojný s výsledkami, ale už to neurobí, pretože sa zdá, že veľa bolí.

Na internete som tiež hľadal recenzie od žien, ktoré vyskúšali cibuľu na jazvy, a vidím, že to skutočne funguje. Mnoho žien na fórach krásy odporúča kozmetické procedúry. Jedna z dám odporučila použiť varenú cibuľu, ktorá funguje rovnako, ale nemá takú intenzívnu vôňu. Túto myšlienku môžete použiť, ak vás aróma vyruší.

Môžete si kúpiť aj cibuľovú masť v lekárni. Funguje to rovnako, dokonca aj pri starých jazvách, a najdôležitejšie je, že nám to uľahčuje používanie, pretože produkt nemusíme pripravovať sami.

Ak začnete s liečbou, buďte vytrvalí. Až po asi dvoch mesiacoch môžete vidieť prvé účinky. Aj keď všetko skutočne závisí od konkrétnej jazvy. Výťažok z cibule stimuluje tvorbu kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre našu pokožku.

Cibuľová masť na jazvy

Na to, samozrejme, potrebujeme cibuľu. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť na internete, niektoré z nich sú zbytočne komplikované. Budeme používať trochu jednoduchší spôsob, ale varíme cibuľu, aby sme odstránili jej vôňu.

prísady:

 • 3 g soli
 • 10 g antialergické tekuté mydlo
 • voda
 • kávový filter

príprava:

 1. Nasekanú cibuľu dajte do vody a pridajte soľ a mydlo.
 2. Všetko varte 15 minút, kým nebude cibuľa jemná.
 3. Po ochladení vody všetko zmiešajte.
 4. Odvar odvar cez kávový filter.
 5. Použije sa buničina, ktorá bude našou masťou.
 6. Masť nanášame každý deň na predtým očistenú pokožku.
 7. Necháme niekoľko minút a umývame.

Nezabudnite dobre sledovať svoju pokožku. Cibuľa ju môže dráždiť. Preto, ak sa objaví sčervenanie, prestaňte ho používať. Je možné, že budete potrebovať konzultáciu s dermatológom. Snažte sa, aby masť na vašej pokožke nebola príliš dlho.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>