Priložte si citrónovú kôru na boľavé kĺby a nechajte pár hodín pôsobiť. Po tomto triku pocítite neskutočnú úľavu

Toto citrusové plody je mimoriadne prospešné pri liečbe mnohých zdravotných problémov vrátane infekcií v krku, poruchy trávenia, zápchy, zubných problémov a horúčky, vnútorného krvácania, reumatizmu, popálenín, obezity, respiračných porúch a vysokého krvného tlaku. Môže byť tiež použitý zvonka na zlepšenie kvality pokožky a vlasov. Preto
nie je pochýb o tom, že citrón je jedným z najzdravších plodov na planéte. 

Najlepšie výhody citrónov poskytujú posilnenie imunitného systému a čistenie krvi.

Citróny sú skutočným skladom živín – vitamínov a minerálov vrátane vitamínu C, A, B1, B6, horčíka, bioflavonoidov, pektínu, kyseliny listovej, fosforu, vápnika a draslíka.

Hoci ľudia vo všeobecnosti si myslia, že prínosy citrónov na zdravie pochádzajú z ovocia, je to vlastne kôra, ktorá je výhodnejšia pre zdravie. Citrónová kôra je skvelý antiseptický a protizápalový prostriedok, ktorý účinne zmierňuje bolesť kĺbov. Ide o vonné sladké esenciálne oleje, ktoré sa nachádzajú v citrónovej kôre, ktoré uvoľňujú krvné cievy a poskytujú protizápalový účinok, čo z nich robí extrémne účinné pri zmierňovaní bolesti kĺbov a nervov.

Recepty, ktoré odporúčame tu, sú dve najefektívnejšie metódy na odstránenie bolesti kĺbov pomocou citrónovej kôry. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko kuchynských prísad, ktoré pravdepodobne už máte.

1. metóda

Zrežte žltú časť citrónovej kôry opatrne a nechajte bielu časť. Aplikujte kožu priamo na bolestivú časť jemne. Priloženú kôrU zaistite obväzom a nechajte pôsobiť dve hodiny.

 2. metóda

Po odlupovaní dvoch citrónov položte kôru do nádoby. Naplňte ju olivovým olejom. Zatvorte nádobu a nechajte zmes stáť dva týždne. Keď je zmes pripravená na použitie, masírujte bolestivý priestor. Omotajte gázou a nechajte pôsobiť cez noc.

ZDROJ:healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>