Prečo ženy počas svojich dní kričia a sú neznesiteľné?

Ženskú prírodu je veľmi ťažké pochopiť. Niekedy si ženy samy nedokážu vysvetliť, prečo sa správajú tak alebo onak. Je však faktom, že aj v najdôležitejších dňoch môže byť aj tá najpokojnejšia a primeranejšia žena hysterická alebo zúfalá. A to vôbec nie je spôsob manipulácie, ale fyziologické zmeny v tele, o ktorých by každý mal vedieť.

Povieme vám, prečo sa správanie žien niekedy stáva neznesiteľné počas obdobia kritických dní.

Výkyvy nálad

Je ťažké ovládať emócie
Na začiatku cyklu sa amygdala – oblasť v ľudskom mozgu, ktorá je zodpovedná za emocionálne reakcie vo všeobecnosti a predovšetkým s vytváraním strachu, prestáva dodržiavať zdravý rozum a mozgovú kôru. Preto je pre ženy ťažké ovládať emócie pred kritickými dňami a v priebehu nich môžu na niekoho kričať. Tiež ľahko spanikária.

Veľmi často ženy v priebehu menštruácie kričia a urážajú nevedomky.

Zmena pamäte

Áno, kritické dni majú vplyv aj na pamäť. V prvej polovici cyklu v tele sa zvyšuje hladina hormónu estrogén, ktorý zvyšuje šedú hmotu. Ženy v tomto období si lepšie zapamätajú informácie. A čo je najdôležitejšie – na dlhú dobu. Takže v túto chvíľu na ženu buďte milý, inak si to na celý život zapamätá.

Túžba plakať

Úzkosť počas menštruácie môže vyvolať túžbu plakať. Navyše, kvôli vylepšeniu pamäte, jej môžu prísť na rozum všeličo.

To je také nezvyčajné ženské telo. Samozrejme, nie každý má dramatickú zmenu nálady. Ale keď sa to stane, je to na vine fyziológia. A ak sa okrem obdobia kritických dní vaša nálada často mení, rýchlo opustíte svoju silu a cítite sa ospalá, musíte podstúpiť test hormónov. V 90% prípadov je dôvodom nerovnováha.

Ako tieto nálady zahnať?

Tieto príznaky sa dajú eliminovať športom a relaxačnými aktivitami, ktoré podporujú prekrvenie, rozprúdia tok lymfy a urýchľujú vylučovanie toxínov. „Je dobré venovať sa aktivitám, ktoré má žena rada a o ktorých vie, že ju v období pred menštruáciou nezaťažia. Naopak, sú pre ňu príjemné. Pomôcť môže napríklad masáž alebo teplý kúpeľ. Aktívnym pohybom, najlepšie na čerstvom vzduchu, navyše zabezpečíme telu dostatok hormónov šťastia, ktoré nám pomôžu prekonať zlú náladu.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>