Prečo nohy smrdia a ako sa s tým problémom vysporiadať

Škaredý zápach nôh nie je problémom pre malý počet ľudí. Môže prenasledovať a znižovať sebavedomie, najmä keď niekoho navštevujeme a po dlhom dni sa bojíme vyzuť si topánky. Blíži sa čas návštev. Preto, ak máte takýto problém, stojí za to sa oň postarať rýchlo.

Prečo voňajú zle?

Príčinou nepríjemného zápachu nôh je ich nadmerné potenie. Keď sa nohy potia, vytvárajú v našich topánkach špecifickú mikroklímu, ktorá vytvára ideálne podmienky pre rozvoj baktérií a plesní, ktoré spôsobujú nepríjemné pachy. Takže vieme, že problém je potenie nôh, ísť ďalej pozdĺž reťazca by mal zistiť, prečo sa nám nohy potia.

Problémom je nedostatočná hygiena chodidiel a kvalita materiálu, z ktorého sú vyrobené ponožky a topánky. Keď sú to umelé materiály, nepropúšťajú vzduch, nenechávajú nohy dýchať a zároveň ich nadmerne potia.

Najlepší spôsob, ako na páchnuce nohy

Po prvé, postarať sa o vašu obuv, uistite sa, že topánky sú dobrej kvality a nechajú nohu dýchať. Ak to nie je možné, postarajte sa o topánky, ktoré máte. Umyte si ich, a potom každý večer, keď si dáte topánky späť na miesto, použite metódu, ktorá z nich odstráni vlhkosť. Môže existovať niekoľko spôsobov. Jedným z nich je, že na noc dávajú čajové vrecúška do obuvi. Môžete tiež dať vnútri ponožky s aktívnym uhlím uprostred, ktorý absorbuje vlhkosť. 

Druhou otázkou sú ponožky, ktoré by mali byť vyrobené z prírodných materiálov, ktoré prenikajú vzduchom. Snažte sa nenosiť topánky bez ponožiek. Najlepším riešením by bolo kúpiť antibakteriálne ponožky. Sú to baktérie, ktoré sa vyvíjajú vo vlhkom prostredí, zapríčinené zapotenými nohami, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.

Posledným krokom je zabezpečiť hygienu chodidiel. Na začiatku vám odporúčam namáčanie nôh vo vode s prídavkom jablčného octu. Ocot zabíja baktérie veľmi dobre, vďaka čomu takmer okamžite zabije škaredý zápach. Na to funguje fungicídne. Zapamätajte si aj po tomto ošetrení na odstránenie odumretej kože, ktorá sa pre nich stane médiom s použitím pemzy alebo peelingu. Najjednoduchší peeling sa uskutoční zmiešaním soli a oleja. Túto liečbu môžete z času na čas opakovať.

Pamätajte tiež na dennú hygienu nohy. No, umyte si nohy, umyte ich a vysušte ich po každom kúpeli.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>