Prečo nás bolí hlava? Každá oblasť bolesti hlavy má svoje príčiny

Ayurveda je systém indickej medicíny vyvinutý v staroveku. Je to jeden z mála netradičných medicínskych systémov. Ako koncept zdravia a terapie bol uznaný od roku 1979 Svetovou zdravotníckou organizáciou. Známy lekár a filozof Harisha Johari, ktorý už dlhú dobu študoval ajurvédu, zanechal mnoho diel a v jednom z nich popísal príčiny bolesti hlavy.

Podľa jeho výskumu, konštantný tlak hlavy v závislosti na mieste môže naznačovať, z akého dôvodu vznikla bolesť. Koncentrované bolesti hlavy preto môžu naznačovať problémy v iných oblastiach tela. Všetko, čo musíte urobiť, je pozrieť sa na obrázok vyššie a skontrolovať, kde cítite bolesť v hlave. Potom skontrolujte zoznam nižšie, čo to môže znamenať.

Príčiny bolesti hlavy

 1. Infekcia ďasien alebo zubov
 2. Zvýšte kyslosť tela
 3. Zápal žalúdka
 4. Gastritída
 5. Peptická vredová choroba
 6. Poruchy čriev
 7. Problémy s vajcovodom
 8. Ochorenie obličiek
 9. Abnormálne fungovanie močového systému
 10. Neuralgia
 11. Vývoj šedého zákalu
 12. Problémy s chrbtom

Pamätajte, že toto je iba názor, ktorý nemožno považovať za diagnózu, na tento účel je potrebná odborná konzultácia. Pre väčšinu, Ayurvedic systém je považovaný za pseudoscience. Niektoré štúdie potvrdzujú, že látky používané počas Ayurvedy môžu byť použité pri vývoji účinných liekov, ale nie sú k dispozícii žiadne vedecké dôkazy pre ich použitie.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>