Prečo nám vypadávajú vlasy a čo s nimi robiť, v prípade, že ich vypadne o mnoho viac ako 100 kusov

Trichológovia (lekári, ktorí sa zaoberajú diagnóze, liečbe a prevencii rôznych ochorení vlasov), tvrdia, že ženy majú vlasy na hlave od 60.000 do 160.000 kusov. A množstvo vlasov priamo závisí od prirodzenej farby vlasov.

 Takže belosi majú na hlave v priemere 100 000 až 150 000 vlasov.

Blondínky a blondíni sa môžu popýšiť v priemere 140 000 vlasmi.

Ľudia s hnedou farbou vlasov mávajú okolo 105 000 vlasov.

Červenovlasí majitelia sú na tom najchudobnejšie, ich vlasový porast predstavuje len cca 90 000 vlasov.

V tomto prípade je miera vypadávanie vlasov asi 50-100 vlasov za deň, to je veľmi jednoduché, stačí sa pozrieť na kefu alebo hrebeň po česaní vlasov. 

Je potrebné dávať pozor, ak sa s vlasmi začnú objavovať nasledujúce „hrôzy“: – vypadávanie vlasov denne je viac ako 100 kusov;

– Vlasy zostávajú ráno na vankúši (to je najzrejmejší znak, že vlasy nie sú v poriadku);
– vypadávanie vlasov zvlášť silne počas umývania hlavy (viac ako 100 kusov);
– vlasy vôbec nevypadnú, čo znamená, že vôbec nevyrastú! 

Ukazuje sa, že ak vám vypadne v priemere 50-100 vlasov denne, potom je všetko v poriadku. Ak existujú odchýlky v jednom alebo druhom smere, je dôvod premýšľať o tom. Avšak pred znepokojením si všimnite, že s dlhými vlasmi, aj keď je to 50 kusov denne, sa zrejme zdá, že vypadli viac (kvôli dĺžke). Krátke vlasy môžu vypadnúť viac ako zvyčajne, ale vizuálne sa zdá menej.

Prvý dôvod.

 Vlasy vypadávajú kvôli zdravotným problémom

Najzávažnejším dôvodom, prečo dochádza k vypadávaniu vlasov, sú zdravotné problémy. Niekedy sa nadmerná strata vlasov môže stať indikátorom zlého zdravia a hrozbou vážnej choroby. Silné vypadávanie vlasov môže vyvolať:

– dlhodobé krvácanie;
– akútne zápalové procesy;
– vysoká telesná teplota, ktorá dlhodobo neklesá;
– hepatitída, reumatoidná artritída, psoriáza, nádory;
– závažný alebo chronický stres;
– choroba štítnej žľazy, cukrovka;
– tehotenstvo, menopauza;
– popôrodné obdobie;
– začatie alebo ukončenie užívania antikoncepcie.

Ako každý vie, hromadné vypadávanie vlasov je spôsobené niektorými hormonálnymi liekmi a chemoterapiou.

Druhý dôvod.

 Nesprávne zafarbenie

Odborníci varujú ženy, že časté farbenie vlasov (častejšie ako raz za päť týždňov) môže viesť k intenzívnej vypadávaniu vlasov. Najmä ak urobíte farbenie sami doma a používate lacné vlasové farbivá. Skupina rizika zahŕňa dievčatá „večné blondínky“, ktoré bielia vlasy doma.

Tretí dôvod.

Nesprávne vybraná kozmetika na vlasy

Samozrejme, nemali by ste hádzať peniaze, nakupovať nové módne vlasové šampóny. Dobrý šampón by mal mať jednoznačne jasné odporúčania pre to, na aký typ vlasov je vhodný. Veľké fľaše so šampónom pre akýkoľvek typ vlasov majú tendenciu spôsobiť, že vlasy začnú vypadávať.

Pri výbere šampónu na vlasy je najlepšie zamerať sa na rozumnú cenu, priemerný objem a dostupnosť prírodných prírodných prísad.

Štvrtý dôvod.

 Sušič vlasov, kulmy, vlasové curlingové žehličky, žehlička na rovnanie vlasov

Trichológovia sa domnievajú, že najvážnejším negatívnym účinkom na vlasy je denné používanie sušiča vlasov, alebo žehlenie na vyrovnanie. A posledné dve s každodenným používaním môžu zničiť aj tie najlepšie vlasy za pár mesiacov. Trichológovia varujú, že oslabené vlasy nie len vypadávajú, ale aj prestávky  v strede dĺžky im škodia. Optimálne používanie takýchto nástrojov – dva až trikrát týždenne, s povinným použitím ochranných pien, olejov, sprejov na tepelnú ochranu.

Piaty dôvod.

 Prirodzený vplyv

Negatívny vplyv na vlasy má prirodzené prostredie, konkrétne teplota studeného vzduchu (pod 0 stupňov), silný vietor alebo príliš horúce slnko (viac ako 28 stupňov). Preto sa pokrývka hlavy musí nosiť nielen kvôli zdraviu, ale aj kvôli kráse.

Šiesty dôvod.

 Nesprávna strava

Prekvapivo, naše telo zásadne reaguje na nesprávnu stravu, ktorá je zbavená vitamínov.

Samozrejme, najpravdepodobnejšie riešenie bude výzvou pre trichlóga, ale ak nemáte príležitosť kontaktovať špecialistu, môžete sa pokúsiť odstrániť príčiny straty vlasov sami.

ZDROJ:myjane.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>