Pre tieto dôvody by sme mali používať bravčovú masť, je to jedinečný produkt

Bravčová masť je jedinečný produkt, ktorý je ocenený v rôznych kuchyniach sveta. A to nielen pre svoj prospech a obsah kalórií, ale aj pre jeho neutrálnu chuť a vôňu, čo umožnilo úspešne aplikovať výrobok na varenie.

Má rôzne výhody

Koniec koncov, nie je divu, že naši predkovia zaobchádzali s rôznymi chorobami, od plešatosti až po alkoholizmus

Pečené bravčové mäso

Rovnako ako akýkoľvek iný výrobok, masť si môžete zakúpiť v obchode, ale domáci produkt je oveľa zdravší a chutnejší. Pripravte si vlastný tuk.

Tuk sa používa na vyprážanie mäsa alebo zeleniny, pridáva sa do múky a cukroviniek. A ešte sa dá použiť ako občerstvenie – jednoducho ju rozotrite na plátok čierneho chleba a soli. Môžete tiež pridať cesnak, korenie, byliny alebo akékoľvek iné korenie.

Stojí za zmienku o zdravotných výhodách tuku

Napriek tomu, že v procese tepelného spracovania tuku sa strácajú niektoré jeho užitočné zložky, vitamíny B4 a E zostávajú tu, rovnako ako selén. Okrem toho, u ošípaných, ktoré vyrástli na pastvinách alebo často chodili na slnku, je tučné množstvo vitamínu D (viac len v oleji z tresky pečene).

B4 (cholín) pomáha zistiť metabolizmus tukov a bielkovín v tele, priaznivo ovplyvňuje činnosť srdca, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, uzdravuje pečeň. Vitamín E posilňuje krvné cievy, zlepšuje koaguláciu krvi a regeneráciu tkanív.

Od nepamäti sa masť používa ako liek : bolestivé kĺby, liečené pláčové ekzémy, nachladnutie a iné choroby.

Pre plešatosť boli problémové oblasti pokožky jednoducho rozmazané so slaninou a potom umývané teplou vodou. Postup sa niekoľkokrát opakoval. V priebehu času vlasy naozaj začali rásť a dokonca sa krútiť.

V prípade bolesti v kĺboch ​​boli v noci rozmazané smaltom, pokryté voskovým papierom, vrelo zabalené a ponechané do rána. Keby bol do Smaltsy pridaný med, liečivý účinok bol ešte lepší.

V kozmetike sa masť používa na čistenie tváre, elimináciu zápalu, posilnenie vlasov. Vitamín D spomaľuje starnutie pokožky, odstraňuje lúpanie a suchosť, dáva jemnosť a zamat. Vitamín B4 zlepšuje regeneráciu buniek, elastickú pleť. Vitamín E vyhladzuje pokožku. Selén zabraňuje akné.

Napríklad na liečenie popraskanej a šupinatej pokožky to môžete urobiť s bravčovým tukom bez pridania ďalších zložiek. Jednoducho vtierajte tuk do pokožky po dobu 7-10 minút. Hlavnou úlohou je opatrne manipulovať s kožou okolo očí – mali by sa aplikovať masť ľahko polepené pohyby. Potom zvyšok produktu odstráňte papierovou utierkou. Ak chcete konsolidovať efekt, môžete použiť hydratačný krém.

Naše prababičky si vyprážali zemiaky a mäsové gule výhradne na živočíšnom tuku a utrpeli oveľa menej z kardiovaskulárnych ochorení.

Živočíšne tuky vracajú staré pozície, čo nie je prekvapujúce, vzhľadom na ich nevyhnutnosť pre telo. Navyše, domáci bravčový tuk sa veľmi ľahko dá pripraiť vo vašej vlastnej kuchyni, hlavnou vecou je, aby ste dostali vysoko kvalitné potraviny, najlepšie z domáceho chovu.

Tento výrobok určite zaslúži byť v každej kuchyni. Nie?

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>