Pravidelné používanie tohto silného nástroja zlepší zrak a zabraňuje šedému zákalu

Katarakta je zakalenie šošovky oka, ktoré ovplyvňuje videnie. Katarakty sa väčšinou vyskytujú u starších ľudí počas procesu starnutia. Štúdie ukázali, že každý občan USA vo veku nad 80 rokov vykonal operáciu na odstránenie katarakty alebo bol diagnostikovaný.

Katarakta sa môže objaviť na jednom oku alebo na dvoch, ale nemôže sa šíriť z jedného oka do druhého.

Čo vedie k rozvoju katarakty?

Objektív oka je za dúhovkou a žiakom. Objektív fotoaparátu funguje rovnako ako objektív na oko. Objektív očí iba osvetľuje svetlo v rôznych smeroch priamo vnútri sietnice a potom sa zaznamená obraz.

Objektív je nastavený podľa zamerania oka, čo nám umožňuje jasne vidieť veci, ktoré sú veľmi ďaleko alebo veľmi blízko.

Objektív je vyrobený z vody a bielkovín. Proteín je umiestnený takým spôsobom, že šošovka je vždy číra a umožňuje, aby svetlo prešlo cez šošovku oka.

Ale proteíny sú ako sviečky na tortu, ktoré sa nakoniec držia spolu. Proteíny sa hromadia na jednom mieste, než aby vytvorili hmlovinu v očnej šošovke. Táto choroba sa nazýva šedý zákal, čo vedie k tupému videniu.

Počas starnutia sa hmlovina zintenzívňuje a stále viac zakrýva víziu. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré spôsobujú kataraktu: fajčenie, cukrovku a meniace sa proteíny po mnoho rokov.

Príznaky katarakty

  • Zlé videnie v noci (šeroslepota)
  • Slabé videnie
  • Rozmazané videnie
  • Časté zmeny okuliarov, kontaktné šošovky
  • Slnečné svetlo, lampy a svetlá sa môže zdať jasné
  • Dvojité videnie

Vyššie uvedené príznaky môžu byť tiež príznakmi iných problémov s očami. Ak sa u Vás vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, navštívte očného lekára alebo sa poraďte s lekárom.

Výkonná prírodná náprava

zloženie:

  • 1 šálka okvetných lístkov ruží
  • 4 lyžičky malinových listov
  • 4 šálky vriacej vody

pokyny:

Nalejte vodu do veľkej panvice a vložte ju do ohňa. Keď začne varenie, pridajte do nej všetky prísady a varte ich niekoľko minút. Potom nechajte vodu ochladiť, potom ju preceďte. Umyte oko liečivom rovnako ako s vodou. Používajte jedenkrát denne.

Pravidelné používanie tohto silného nástroja zabráni vzniku katarakty a tiež posilní sietnicu.

Odporúčame, aby ste sa vyhli mlieku a tučným potravinám. Jedzte potraviny s vysokým obsahom vitamínov C a E, ako je kapusta, čučoriedky a černice.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>