Pozrite sa pozorne na svoje nechty. Ak tieto biele otvory nemáte – je naliehavé stretnúť sa s vašim lekárom

Začnime tým, že otvor na nechtoch je súčasťou koreňa, ktorý môžete vidieť. Ale jeho neprítomnosť na nechtoch, ako hovoria odborníci, je vážnym dôvodom na to, aby ste sa stretli s lekárom. A práve preto!

Dobré nechty sú dôležitou súčasťou nášho tela .. Niektorí odborníci sa domnievajú, že jeho veľkosť môže hovoriť o možnej príčine rôznych chorôb. Ak otvor na nechtoch chýba alebo je veľmi malý, môže to znamenať určitú chorobu.

Studňa je viditeľnou časťou koreňa nechtov. Je to najpozoruhodnejšie na palci. Biela farba otvoru je zrejmá, pretože piatá bazálna vrstva epidermis sa ukrýva pod krvnými bunkami.

Neprítomnosť otvoru môže byť nasledovná:

Ak palec nemá otvor, môže hovoriť o psychickom ochorení. Ak je diera na ukazováku neprítomná alebo je veľmi malá, môže to znamenať problémy s črevom, pečeňou, pankreasom, ako aj s reprodukčným systémom u žien.

Neprítomnosť otvoru na strednom prste indikuje problém s arteriálnym tlakom.

Malá diera alebo dokonca jeho absencia na prstenníku môže byť znakom toho, že trpíte problémami štítnej žľazy.

Ak chýba diera na malom prst, môže to znamenať, že vaše črevo je upchaté.

Pozrite sa pozorne na nechty a uistite sa, že všetky vaše prsty majú túto dieru. V opačnom prípade nebude zbytočné poradiť sa s lekárom.

ZDROJ:snianna.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>