Pozrite sa, kto je ohrozený syndrómom karpálneho tunela. Môže sa to vzťahovať aj na vás

Syndróm karpálneho tunela je choroba našej doby. Skôr ľudstvo nemalo s tým problém, ale časy sa zmenili, naše návyky a práca, ktorú robíme. Takto vznikol chorobný subjekt, ako je syndróm karpálneho tunela. Zaujíma vás, s kým môže byť dokonca ohrozená? Je možné, že aj vy. Prečítajte si o ňom a uvidíte, čo to znamená.

Kto je ovplyvnený syndrómom karpálneho tunela?

Najjednoduchším spôsobom, ako povedať, je to, že platí pre všetkých ľudí, ktorí často opakujú rovnaké pohyby zápästia . Boli to hudobníci, ktorí trpeli touto chorobou, dnes je to každý z nás. Píšete na počítači, riadite veľa autom, alebo ste uviazol vo vlasovom salóne? Všetky tieto úlohy sú spojené s častým opakovaním rovnakých pohybov zápästia a v dôsledku toho môžu prísť k syndrómu karpálneho tunela.

Aké sú príznaky syndrómu karpálneho tunela

Spočiatku príznaky nie sú nepríjemné. Môžete mať pocit necitlivosti alebo bolesti v prstoch, ktoré sa objavia čas od času. Zvyčajne ich budeme ignorovať, tretím rukou a spať. Treba však spomenúť, že to môže byť začiatok choroby a bolesti sa zintenzívnia a bolesť môže byť tak nepríjemná, že v noci nebudete schopní spať cez to.

V druhej fáze ochorenia sa bolesť vyskytuje aj počas dňa počas práce. Ručná spôsobilosť môže byť tiež ovplyvnená a presná práca sa stane problémom. Konečným štádiom ochorenia sú ešte silnejšie príznaky a výskyt svalového zmiznutia.

Mám syndróm karpálneho tunela?

Ak vykonávate opakované ručné pohyby vo vašej práci, môžete byť ohrozený syndrómom karpálneho tunela. Tento typ práce môže byť veľa, muriva, sekretárka, kaderníctvo, programátor, obuvníci, naozaj veľa ľudí musí robiť opakujúce sa pohyby vo svojej práci. Preto, ak spozorujete príznaky vo forme necitlivosti alebo nepríjemného pocitu, stojí za to poradiť s ortopédou. Na samom začiatku ochorenia môžete bojovať proti nefunkčnosti, ale v pokročilých štádiách môže byť potrebná operácia.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>