Pozrite sa do zrkadla a vyplazte jazyk, hneď môžete zistiť pravdu ako to vyzerá s vašim zdravím

Jazyk – jedinečná časť tela, ktorá je pre každého z nás nevyhnutná. S jeho pomocou komunikujeme, jeme jedlo, udržujeme zdravie ústnej dutiny a dokonca sa môžeme dozvedieť o stave celého organizmu. Pri pohľade na jazyk môže skúsený lekár povedať, ako životné prostredie, strava a životný štýl ovplyvňujú stav vášho tela. Ak máte blízko zrkadlo – môžete ho použiť hneď a zistiť pravdu o vašom zdraví.

Zdravý jazyk

Farba „zdravého“ jazyka je vždy rovnomerne ružová a samotný orgán je mokrý, bez škvŕn, drážok a vredov. To znamená, že žalúdok a tráviaci systém sú zdravé a dobre fungujú v procese trávenia potravy.

Plaketa na jazyku svetlo biela

Tento jazyk indikuje problémy s pečeňou alebo gastrointestinálnym traktom. Vzhľadom na to, že nie je možné stanoviť presnú diagnózu (môže to byť znížená kyslosť, ako aj žalúdočný vred), je lepšie vidieť lekára.

Hrubá vrstva bielej povrchovej farby

Ak je váš jazyk pokrytý silnou vrstvou bieleho plaku – je to zlé znamenie, že niektoré systémy v tele nemôžu plne vykonávať svoje fyziologické funkcie pri udržiavaní zdravia. Môže to tiež znamenať prítomnosť vírusovej infekcie.

Žltý jazyk

Tento typ plaku označuje ochorenie pečene alebo žlčníka. Môže to byť aj známka stagnácie potravy v tele a zlé trávenie.

Nerovne farebný, drážkovaný jazyk

„Geografický“ jazyk je istým znakom gastrointestinálnych ochorení. Ak sú drážky tak hlboké, že vyzerajú ako praskliny – to znamená zvýšenie obsahu cukru v krvi. Ak chcete presne stanoviť diagnózu, lekár vám pomôže.

Bledý biely jazyk

Jazyk bielej alebo bledej farby je s najväčšou pravdepodobnosťou znakom problémov spojených s tráviacim systémom. Takáto farba tela je často sprevádzaná riedkou stolicou, studených rúk a nôh, únava a opuchy. Svetlý, suchý jazyk môže tiež znamenať nedostatok krvi, ktorý je zvyčajne sprevádzaný pocitom úzkosti, závratmi, poruchami pamäti, nespavosťou, chudokrvnosťou či popraskanými perami.

Červený jazyk

Jasne červený jazyk takmer vždy indikuje prítomnosť infekcie v tele. Červené bodky na jazyku môžu naznačovať teplotu alebo zápal v krvi. U detí sa tak môže prejaviť imunitná odpoveď na infekciu. Tmavo červená farba je znakom problémov s obličkami alebo intoxikáciou tela.

Jazyk s červenou špičkou

Špička jazyka je tiež známa ako oblasť srdca. Vzhľadom na túto skutočnosť môže červená špička jazyka bez akýchkoľvek príznakov ochorenia naznačovať emocionálne zmeny.

Jazyk červený na okrajoch

Táto farba jazyka naznačuje nadmernú spotrebu pikantných alebo mastných jedál, rovnako ako alkoholu. Aj podľa názoru východnej medicíny môže byť ten istý výsledok výsledkom dlhotrvajúceho hnevu alebo odporu.

Fialový jazyk

 

Najčastejšie je táto farba spôsobená nedostatkom vitamínu B2. Môže sa to pozorovať aj u žien, ktoré majú veľmi zložité menštruačné cykly alebo u ľudí s chronickou bolesťou.

Cyanotický jazyk

Ak máte cyanotický jazyk – je to signál, ktorý treba naliehavo konzultovať s lekárom. Znamená to, že do tkaniva nevstupuje dostatok kyslíka. Môže to byť tiež znakom vývoja ochorení srdca, poškodených krvných ciev, dysfunkcie srdca alebo dýchacieho traktu.

Žltý jazyk

Ak žltosť jazyka neprechádza dlhú dobu, potom je to známka ochorenia pečene alebo žlčníka. Predná časť jazyka je žltá – istá známka hepatitídy.

Zelený jazyk

Môže sa objaviť tmavá alebo zelenkavá farba so silnou otravou tela vrátane alkoholu. V čínskej medicíne sa argumentuje, že jazyk je pokračovaním srdca, takže každý musí monitorovať jeho stav.

Pamätajte si, že akékoľvek abnormality alebo zlé zdravie, vždy by ste mali hľadať pomoc u kvalifikovaných odborníkov!

Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi. Pravdepodobne tiež chcú urobiť diagnózu tela sami!

zdroj:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>