POZOR! Neverili, by ste ako stav vašich zubov ovplyvňuje celé telo a hlavne vaše drahocenné zdravie

Lebečné osteopatie veria, že medzi osteopatiou a stomatológiou sú dôležité vzájomné vzťahy: stav ústnej dutiny a zubov má najpriamejší účinok na celé telo.

Tvár pozostáva z veľkého počtu rôznych kostí. Niektoré z týchto kostí sú veľmi citlivé a komplexne spojené.

Všetky kosti tváre, ako tie, ktoré tvoria zvyšok lebky, vykonávajú pravidelné pohyby v súlade s jemným rytmom. Kraniálne osteopatie sú toho názoru, že toto hnutie hrá dôležitú úlohu pri vypúšťaní dutín a voľnom prechode vzduchu nosom.

Trauma tváre môže viesť k obmedzeniu normálneho pohybu kostí a má silný vplyv na celé telo. Jednou z najčastejších príčin zranenia je zubná liečba.

Nasledujú hlavné (zubné) príčiny stresu tváre. 

ODSTRAŇOVANIE ZÁVITU

Pevné kosti pôsobiace na odstránenie zubov sa môžu prenášať na kĺby jednotlivých citlivých tvárových kostí. To môže sťažiť a narušiť ich normálny pohyb.

Bežné príznaky:

Sínusové a ušné problémy, bolesti hlavy, migréna, bolesť krku a spodnej časti chrbta.

Bolesť a citlivosť po odstránení môžu viesť k tomu, že jedna strana úst nie je používaná na žuvanie, čo naopak vedie k nesprávnemu skusu, čo vedie k napätiu oblastí tváre, hlavy a krku. Táto situácia môže pretrvávať pri absencii zubov, najmä ak chýba viac ako jeden zub.

PROTÉZA A PLATY

Horná doska alebo zubná protéza vytvára účinok pevného uzatvorenia kostí hornej čeľuste, vďaka čomu ich prirodzený pohyb prestal alebo bol výrazne obmedzený.

Bežné príznaky:

  • bolesti hlavy
  • stagnujúce dutiny
  • problémy s ušami

Prevencia :

Odstráňte dosky a zubné protézy v noci, čím uvoľňujú tvárové štruktúry niekoľko hodín.

Strata zuba, v skutočnosti, je strata kosti tváre. Je dôležité, aby bola zachovaná správna vzdialenosť medzi hornou a spodnou čeľusťou. V prípade abnormálnej výšky zubov sa vyskytuje nerovnováha v svaloch čeľuste a napätie v tvári a čeľustiach je zaznamenaný.

ŽIADNE ZADNÉ ZUBY

Stáva sa, že ľudia stratia všetky svoje zadné ZUBY a majú len rezáky. Ak nemáte zubné protézy, hryzenie a žuvanie potravín sa vykonáva iba prednými zubami.

To vedie k veľmi ťažkému zaťaženiu štruktúry hlavy a krku. Takmer vždy to vedie k silnému krčnému napätiu, čo spôsobuje bolesti hlavy a bolesti krku.

BRAKOVÉ SYSTÉMY A ORTODONTICKÁ KOREKCIA

Ortodontická liečba má veľmi silný vplyv na funkcie tváre, ktorá postihuje celé telo. Kosti tváre sú vystavené silnému stresu počas ortodontickej korekcie zubov. To obmedzuje alebo narúša normálny pohyb kostí tváre a môže spôsobiť napätie v hlave a krku. Občas to tiež ovplyvňuje polohu hlavy a krku a vedie k problémom v tele.

Bežné príznaky:

  • bolesti hlavy
  • kliknutia v čeľusti
  • bolesť v kĺboch
  • podráždenosť
  • znížená schopnosť koncentrácie
  • bolesť v krku
  • muskuloskeletálna dysfunkcia

Po odstránení priečok nie sú uvedené problémy nie vždy zmiznú a často sú diagnostikované osteopatmi po dlhých rokoch u dospelých.

Osteopatická liečba sa dôrazne odporúča pred nastavením systému braceset, aby sa minimalizovali existujúce napätia. Počas opotrebovania konzolového systému, aby sa teleso prispôsobilo mimoriadne zaťaženiu, a to najmä po opierkach na pleciach; a po odstránení konzolového systému na identifikáciu možných dlhodobých účinkov.

BRIDGES

Mosty spravidla neporušujú mechaniky tváre. Výnimkou je stredový most cez dva horné predné zuby. V tomto prípade sú kosti hornej čeľuste trvalo spojené, čo zabraňuje normálnemu pohybu kostí.

Bežné príznaky:

Stres spôsobený stredným mostom sa prejavuje vo všetkých problémových oblastiach tela.

Akékoľvek príznaky vrátane bolesti hlavy, problémy s dutinami a ušami, bolesti na krku a chrbte a dokonca bolesť v kolenách a nohách.

TUBULARIZÁCIA

Mnohí ľudia škrípu zubami vo sne, alebo zovretia svoje čeľuste, sústrediť sa alebo prežívať emócie. U detí môže byť nočné brúsenie zubov dôsledkom stláčania hlavy alebo tvárovej časti z dôvodu poranenia pitia.

Bežné príznaky:

Napätie, citlivosť a podráždenosť tvárových svalov, svalov na krku a hlavy.

CRANIAL OSTEOPATIKA A STOMATOLÓGIA – DÔLEŽITÁ KOMBINÁCIA

Po prečítaní tohto článku môže mať mnoho ľudí pocit, že by sa malo zabrániť zubnému ošetreniu. Nie je to tak.

Vo väčšine prípadov sa zubná liečba uskutočňuje s minimálnym vniknutím do mechaniky tváre. Vyššie uvedené informácie však podčiarkujú dôležitý vzťah medzi dysfunkciami v dôsledku ošetrovania zubov a problémami, s ktorými sa liečia osteopati .

Je zrejmé, že v prípade problémov so zubami, ktoré sú charakterizované neustálym zhoršovaním situácie a stresu, je dôležité kontaktovať zubára. Kraniálna osteopatia je zasa navrhnutá tak, aby pomohla pochopiť a napraviť súvisiacu dysfunkciu.

ZDROJ:econet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>