Pozor na 5 varovných signálov rakoviny hrubého čreva. Na začiatku tejto strašnej choroby to môžu byť len nepríjemné pocity v oblasti podbruška …

Rakovina hrubého čreva – zhubný nádor, ktorý rastie od sliznice hrubého čreva v membránach.

V riziku ochorenia sú obyvatelia krajín s vyspelou ekonomikou. Hlavnou príčinou vzniku zhubných novotvarov je považované nezdravé stravovanie.

Ak máte radi mäso, často vyprážané jedlá, sladké pečivo a vaše telo trpí nedostatkom čerstvého ovocia a obilnín, je na čase, aby ste zbystrili! Rakovina hrubého čreva sa skladá zo štyroch etáp a vyvíja sa pomaly. Včasná diagnostika to na prvých dvoch stupňoch pomáha úspešne liečiť.

Krvácanie

Môže byť vo forme zhlukov veľmi nápadné, a môže byť tiež v stolici.

Bolesť

Nepríjemná bolesť v žalúdku a konečníka. Môže byť bolesť krátkodobá aj dlhodobá.

Zažívacie ťažkosti

 Zápcha, hnačka, častá alebo oneskorená stolica – to všetko naznačuje, že sa niečo deje. Často, keď k tomuto dôjde znamená to, že je problém v črevách.

Distenzia

Bolesť sprevádzaná inkontinenciou plynov.

Zhoršenie zdravotného stavu

Všetko začína rôznymi symptómami a bolesťou a dostavuje sa celková slabosť tela.

Vyššie uvedené príznaky môžu ukazovať na rakovinu hrubého čreva, ale iba dôkladné vyšetrenie prezradí presný výsledok. V prípade, že vo Vašej rodine sa už v minulosti táto diagnostika vyskytovala, je nutné čo najskôr vyhľadať lekára. Postarajte sa o seba aj svojich blízkych včas!

ZDROJ.takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>