Pozor, dámy: tento zvyk, ktorý robíte pravidelne v kúpeľni, zdvojnásobuje riziko rakoviny vaječníkov

Ženy sú samozrejme veľmi pozorné, najmä pokiaľ ide o osobnú hygienu. Veľké množstvo výrobkov na umývanie a utierky je dôkazom toho, že väčšina žien vždy chce zachovať pocit sviežosti a čistoty.

Ale vedeli ste, že jedna zo zvykov, ktoré ženy urobili, že ich súkromná časť je čistá, by mohla skutočne ohroziť život?

Štúdiu, ktorú uskutočnil Národný inštitút vedy, je prvá, ktorá spája rakovinu vaječníkov s určitým zvykom žien, čo údajne praktizujú milióny žien po celom svete.

Rakovina vaječníkov je
 často označovaná ako „tichý vrah“, pretože u pacientov, u ktorých je tento typ ochorenia diagnostikovaný, sa nevyskytujú žiadne príznaky, ani sa necítia žiadne príznaky, kým sa zhoršia a už nebudú liečené.

Tento zvyk, ktorý spôsobuje, že ženy vyvíjajú rakovinu vaječníkov, je zvykom častého umývania intímnej časti, čo je podľa mnohých žien nevyhnutné a zvýši ich čistotu a zdravosť.

Väčšina lekárov neodporúčajú časté umývanie, pretože to vedie k zničeniu prirodzenej rovnováhy zdravých baktérií v intímnych partií, vďaka čomu sú náchylnejšie na infekcie.

Ďalšie štúdie ukazujú
 , že 29% účastníkov z 232 pripustilo, že sa pravidelne umývajú genitálie a 57% mol opak. Štúdia ukázala, že väčšina z 29%, ktoré sa umývajú veľmi často, sú náchylnejšie k ochoreniam spojených so zápalovýmí ochoreniami, rakoviny krčka maternice, mykotických infekcií, a majú zníženú plodnosti.

Profesor epidemiológie, University of California Joel Brown povedal, že bol tiež prekvapený tým, že štúdie dokazujú ako sprchovanie vedie k rozvojom rakoviny vaječníkov.

Napriek týmto štúdiám a odporúčaniam gynekológa nevykonávať časté čistenie intímnej časti, mnohí to robia ďalej, a aby nepremýšľali len o lepšej hygiene, ale o dlhodobom výsledku, aby si neuškodili prehnanou hygienou.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>